NCAA: Kolejna wygrana Gonzagi

W poniedziałek w nocy na parkietach ligi NCAA oglądaliśmy jednego Polaka, a jego drużyna bardzo wysoko pokonała swoich rywali.

Stanisław Grabowski
Gonzaga Bulldogs odniosła dziesiąte zwycięstwo w bieżących rozgrywkach gromiąc u siebie Texas Southern Tigers 94:54. Do przerwy było już po zawodach, gdyż na tablicy widniał wynik 40:19. Przemysław Karnowski tym razem rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych, a w ciągu 17 minut zdobył 5 punktów (2/6 za 2, 1/2 za 1) oraz zanotował 2 zbiórki i tyle samo bloków. Po raz kolejny najskuteczniejszym graczem był klubowy kolega Polaka, Kyle Wiltjer, autor 21 oczek. Tradycyjnie już spotkanie obejrzał komplet 6 tysięcy widzów.

Kolejny pojedynek ekipa naszego centra rozegra w nadchodzącą sobotę. Wcześniej bo w środę na parkiet wybiegnie Liberty Flames (Tomasz Gielo), a w czwartek Canisius College (Jan Grzeliński).