NCAA: Karnowski nadal niepokonany

W środę w nocy w uniwersyteckiej lidze NCAA na parkietach zobaczyliśmy dwóch Polaków, którzy zagrali ze zmiennym szczęściem.

Stanisław Grabowski
Gonzaga Bulldogs wygrała już po raz trzeci w bieżących rozgrywkach gromiąc Saint Joseph's Hawks 94:42. Do przerwy wynik spotkania był już rozstrzygnięty, kiedy to na tablicy widniał wynik 48:10. Przemysław Karnowski tradycyjnie już rozpoczął mecz w pierwszej piątce spędzając na boisku 20 minut. W tym czasie rzucił on 11 punktów (5/11 za 2, 1/3 za 1) oraz zanotował 8 zbiórek (1 w ataku) i 1 asystę. 18 oczek dołożył Gary Bell Jr, a double-double zapisał na swoim koncie Domantas Sabonis (10 punktów, 11 zbiórek).
Niestety pierwszym Polakiem, który zaznał gorycz porażki został Tomasz Gielo. Jego Liberty Flames uległo Virginia Tech 63:73, a nasz skrzydłowy zdobył 13 oczek (3/6 za 3, 1/6 za 2, 2/2 za 1) dokładając do tego po 3 zbiórki i asysty oraz 1 przechwyt. Polak znów był najskuteczniejszym zawodnikiem swojej ekipy.

Następne pojedynki nasi rodacy zagrają w nadchodzący weekend. W sobotę na parkietach zobaczymy Karnowskiego i Gielo, natomiast w niedzielę zaprezentuje się Jan Grzeliński i jego Canisius College.