Kolejna porażka Stelmetu! Genialny mecz Michalaka!

Michał Michalak zagrał genialny mecz, zdobywając 31 punktów przeciwko Stelmetowi Zielona Góra. Jego Trefl Sopot pokonał wicemistrzów Polski 81:77 w 7. kolejce TBL.

Jacek Konsek
Niedzielne wczesne popołudnie było widowiskiem jednego aktora. Michał Michalak rozegrał najlepsze spotkanie w sezonie, zdobywając 31 punktów przeciwko Stelmetowi Zielona Góra. 21-letni snajper Trefla Sopot trafił dziewięć z jedenastu prób z gry, w tym pięć z sześciu rzutów za trzy punkty! Dzięki niemu sopocianie pokonali będących w kryzysie wicemistrzów Polski.
Podopieczni Dariusa Maskoliunasa rozpoczęli mecz od ośmiu strat w premierowej kwarcie i stanu 7:16 dla gości. Trefl był rozkojarzony i grał mocno chaotycznie, lecz z każdą kolejną minutą rozkręcał się. Jeszcze w połowie drugiej kwarty nic nie wskazywało na zmianę oblicza gry, bowiem Stelmet prowadził 33:20. Wtedy jednak odpalił Michalak, który trafił za trzy, a chwilę potem to samo powtórzyli Sarunas Vasiliauskas i Willie Kemp. Trefl do przerwy miał 8/9 za trzy i choć przegrywał 39:40, to było widać, że złapał rytm i będzie groźny dla Stelmetu. Tak się właśnie stało i trzecia kwarta była prawdziwym popisem trójmiejskiej ekipy. Szybkie kontry Michalaka i jego kolegów pozwoliły wyjść na prowadzenie. Stelmet źle bronił, wolno wracał do defensywy i był apatyczny w ataku.

Sopocianie prowadzili 50:44 i choć przyjezdni potrafili zredukować deficyt do dwóch oczek, to ostatnie słowo w Ergo Arenie należało do gospodarzy. Do zdobywania punktów włączył się również Paweł Leończyk, który dołożył 13 punktów. Litewski duet Vasiliauskas-Eimantas Bendzius rozdał aż 10 asyst.

Choć Saso Filipovski szybko reagował na słabą grę swoich podopiecznych, to nie potrafił znaleźć odpowiedniej recepty na grający najlepsze spotkanie w sezonie Trefl. W szeregach wicemistrzów Polski brakowało lidera, który wziąłby ciężar na swoje barki w trudnych momentach. Bez błysku grał Koszarek i Burtt, a najlepszymi strzelcami gości okazali się Aaron Cel i Quinton Hosley - obaj zdobyli po 13 punktów.

Stelmet w obecnym sezonie przegrał już trzy mecze w TBL oraz wszystkie pięć w Pucharze Europy.

Trefl Sopot - Stelmet Zielona Góra 81:77 (16:22, 23:18, 21:17, 21:20)

Trefl: Michalak 31, Leończyk 13, Vasiliauskas 11, Kemp 11, Bendzius 7, Lydeka 6, Stefański 2, Włodarczyk 0, Dutkiewicz 0.

Stelmet: Cel 13, Hosley 13, Troutman 12, Burtt 10, Hrycaniuk 10, Zamojski 10, Koszarek 7, Johnson 2, Chanas 0.