NBA: Celtics i Nets grali 44 minuty

Boston Celtics pokonali na wyjeździe Brooklyn Nets w spotkaniu, które trwało... 44 minuty. Czy takie rozwiązanie stanie się normą w sezonie zasadniczym NBA?

Jacek Konsek
W NBA rozgorzała dyskusja o możliwości skrócenia sezonu, czego domagają się największe gwiazdy ligi. Być może rozwiązaniem tej sytuacji będą 11-minutowe kwarty. Taki eksperyment przeprowadzano na Brooklynie, gdzie Nets po 44 minutach walki przegrali z Celtics 90:95. Spotkanie wraz z przerwami trwało 1,58h, co jest o ok. 17 min krócej niż przeciętny mecz (2,15h).
- Gra byłą szybsza bez jednej przerwy w drugiej i czwartej kwarcie. Innych zmian  nie zauważyłem - przyznał Brad Stevens, trener Celtów, których do wygranej poprowadził Jared Sullinger, zdobywca 21 punktów i 19 zbiórek.

W coraz lepszej formie znajduje się Derrick Rose. Gwiazdor Chicago Bulls rozegrał 28 minut, w czasie których zdobył 17 punktów, prezentując kilka efektownych akcji. Rose poprowadził Byki do wygranej nad Charlotte Bobcats 101:96.

- Derrick musi grać jak najwięcej - tylko dzięki temu będzie mógł wrócić do pełnej dyspozycji. Wszyscy muszą się ze sobą zgrać, dzięki temu będzie możliwe zbudowanie odpowiedniej chemii w zespole - powiedział Tom Thibodeau, trener Bulls.

Niespodziewanie w ekipie Bulls świetnie rzucał Kirk Hinrich, specjalista od kreowania gry. Doświadczony playmaker trafił 11 z 14 rzutów, notując ostatecznie 26 punktów. Pau Gasol skompletował double-double w postaci 15 oczek i 10 zbiórek.

Kobe Bryant nie imponował skutecznością (7/22), lecz ostatecznie wywalczył 26 oczek i pomógł Los Angeles Lakers pokonać Utah Jazz. Jeziorowcy do przerwy przegrywali aż 38:54, lecz w drugiej połowie absolutnie dominowali. Ostatnie dwie kwarty wygrali różnicą 23 punktów, odnosząc drugą wygraną w preseasonie.