Mike Taylor: Gra zespołowa była doskonała

Aż 33 asysty zanotowali reprezentanci Polski w niedzielnym meczu przeciwko Luksemburgowi. - Nasza gra zespołowa była doskonała - mówił po spotkaniu trener Mike Taylor.

Karol Wasiek
O pierwszych minutach spotkania podopieczni Mike'a Taylora chcieliby jednak najszybciej zapomnieć. W pewnym momencie na tablicy pojawił się wynik 13:4 dla gości z Luksemburga. - Słabo zaczęliśmy ten mecz i popełniliśmy trochę błędów w pierwszej połowie - mówił po spotkaniu amerykański szkoleniowiec polskiej reprezentacji.
Polacy od połowy pierwszej kwarty poprawili grę po obu stronach parkietu, zaczęli realizować założenia przedmeczowe, co miało istotny wpływ na końcowy wynik. W całym spotkaniu biało-czerwoni zanotowali aż 33 asysty!

- Jestem bardzo zadowolony z tego, że poprawiliśmy się w drugiej połowie. Luksemburg nie miał nic do stracenia. Grali bardzo swobodnie i naprawdę dobrze atakowali. Nasza gra zespołowa była jednak doskonała - podkreślał Mike Taylor.

Najskuteczniejszym zawodnikiem reprezentacji okazał się Szymon Szewczyk, który zdobył 17 punktów. 13 oczek dołożył Adam Waczyński.