El. ME 2015: Środowy rywal Polaków doznał porażki

Luksemburg, z którym Polacy zagrają w najbliższą środę, przegrał na wyjeździe z Austrią 76:84 w drugim meczu grupy C eliminacji do EuroBasketu 2015.

Jacek Konsek
Starcie dwóch najbliższych rywali biało-czerwonych było jednostronnym widowiskiem. Austriacy zapewnili sobie zwycięstwo po świetnej pierwszej połowie, którą wygrali 51:27. Na początku trzeciej kwarty mieli nawet 29 punktów przewagi, choć ostatecznie triumfowali 84:76.
Thomas Schreiner trafił cztery z sześciu prób za trzy punkty i 16 oczkami okazał się najlepszym strzelcem Austrii. 14 punktów i 10 zbiórek dołożył dobrze znany z gry na polskich parkietach Rasid Mahalbasić. Wśród pokonanych wyróżnił się Tom Schumacher, autor 19 punktów.

Luksemburczycy trafili aż 13 trójek, z kolei Austriacy 11-krotnie dziurawili kosz rywala rzutami z dalekiego dystansu.

Austria - Luksemburg 84:76 (30:14, 21:13, 19:22, 14:27)

Austria: Schreiner 16, Mahalbasic 14, Murati 12, Maresch 12, Klepeisz 11, Vleider 9, Rados 5, Koch 2, Hasenburger 2, Lanegger 1, Seilern 0, Hopfgartner 0.

Luksemburg: Schumacher 19, Ferreira 17, Laurent 10, Jones 8, Rodenbourg 6, Melcher 5, Kox 5, Birenbaum 3, Arbaut 3, Koster 0,