ME U-20: Biało-czerwone w ćwierćfinale!

Dzięki zwycięstwu nad Ukrainą reprezentacja Polski koszykarek do lat 20 awansowała do ćwierćfinału mistrzostw Europy. Liderką biało-czerwonych w decydującym meczu była Anna Jakubiuk.

Łukasz Łukaszewski

Jedynie zwycięzca tego spotkania miał zapewniony awans do czołowej ósemki na kontynencie. Ewentualna porażka oznaczała ryzykowną walkę o utrzymanie w dywizji A.  Podopieczne Krzysztof Koziorowicza przez długi czas nie mogły sobie dać rady z rywalkami zza wschodniej granicy. Po pierwszej, bardzo wyrównanej odsłonie lekką przewagę wypracowały Ukrainki. Jednak to biało-czerwone popisały się wyśmienitym finiszem. Polki wygrały ostatnią kwartę aż 23:7 i dzięki temu awansowały do czołowej ósemki mistrzostw Europy U20. Natomiast reprezentacja Ukrainy walczyć będzie o utrzymanie swojego miejsca w dywizji A.

Najwięcej punktów dla biało-czerwonych zdobyła Anna Jakubiuk. Podwójną zdobycz zanotowały także: Angelika Stankiewicz i Dominika Owczarzak. Po drugiej stronie parkietu trudne do powstrzymania były Vita Gorobets i Tetyana Antonyuk.

Teraz nasze juniorki starsze czeka dzień przerwy. Podopieczne Krzysztofa Koziorowicza swój ćwierćfinał rozegrają w piątek. Polki swojego rywala poznają dopiero po zakończeniu spotkań w kolejnej grupie. Jednak pewne jest, że biało-czerwone zmierzą się z najlepszą drużyną drugiej grupy.

Polska - Ukraina 67:54 (17:19, 13:17, 14:11, 23:7)