Faworyt gromi w Warszawie

W Warszawie rozegrano awansem spotkanie siódmej kolejki grupy C drugiej ligi koszykarzy. Miejscowy OSSM został rozbity na własnym parkiecie przez UMKS Kielce, który dzięki tej wygranej awansował na fotel lidera ligowej tabeli.

Mateusz Kołodziej

Zwycięstwo w Warszawie było dla kielczan już piątą z rzędu wygraną. Zespół grającego trenera Grzegorza Kija ani przez chwile nie zamierzał oddawać rywalom prowadzenia. - Od samego początku narzuciliśmy rywalom swój styl gry. Nasz przewaga z biegiem czasu ciągle rosła - powiedział nam po spotkaniu grający trener kielczan, który z powodu kontuzji barku w spotkaniu tym nie zagrał.

UMKS już na przerwę schodził prowadząc 52:31. W drugiej połowie w kieleckim zespole systematycznie pojawiali się rezerwowi. Mimo to, przewaga UMKS-u wciąż rosła. Na początku ostatniej odsłony wynosiła już 30 punktów (80:50). - Gdybyśmy grali na 100 proc. możliwości, mogliśmy pokusić się nawet o rekordową wygraną - cieszył się Kij. W sobotę o godzinie 18:00 jego zespół zagra przed własną publicznością z Cracovią Kraków.

OSSM PZKosz Warszawa - UMKS Kielce 68:102 (19:32, 12:20, 22:24, 15:26)