Przełamanie Thunder, show rozgrywających

Piątkowej nocy bardzo głośno było aż o czterech rozgrywających. Dwóch poprawiło swoje życiowe rekordy, a dwóch zapisało na swoich kontach wymarzone triple-double.

Patryk Pankowiak

Pierwsze zwycięstwo po corocznym Weekendzie Gwiazd zanotowali liderzy Konferencji Zachodniej. Oklahoma City Thunder powróciła na ścieżkę zwycięstw, pokonując na własnym parkiecie Memphis Grizzlies i przełamując przy okazji niechlubne pasmo trzech porażek.

Kluczowa dla losów piątkowego pojedynku okazała się czwarta kwarta. Gospodarze z Chesapeake Energy Arena wygrali decydującą partię 36:26, a bardzo duża zasługa w tym Kevina Duranta. 25-latek po raz 35. w sezonie 2013/2014 zapisał na swoim koncie zdobycz powyżej 30 punktową, tym razem - 37, trafiając 10 na 10 prób z linii rzutów wolnych oraz 12 na 24 z gry.

- Graliśmy lepiej w obronie, ale wciąż daliśmy sobie rzucić zbyt wiele punktów. Mieliśmy 16 "oczek"  przewagi w czwartej kwarcie, ale później przyszedł moment zrelaksowania, więc jest jeszcze wiele rzeczy do zrobienia - mówił po meczu nie do końca zadowolony z postawy swoich podopiecznych Scott Brooks.

Pogłębia się kryzys New York Knicks. Ekipa z Big Apple poległa już po raz jedenasty w ostatnich trzynastu spotkaniach, a piąty z rzędu. Madison Square Garden zdobyli tym razem Golden State Warriors, z fantastycznym Stephenem Currym na czele.

Młody rozgrywający potrzebował zaledwie 30 minut gry, by zapisać na swoim koncie triple-double złożone z 27 punktów, 11 zbiórek i 11 asyst. - To niesamowity koszykarz. Jest bezinteresowny. Pokazał swoją wszechstronność - nie szczędził komplementów Mark Jackson, trener drużyny z Oakland. 25 "oczek" uzbierał jeszcze Klay Thompson, a Wojownicy bez problemów roznieśli gospodarzy 126:103.

Po stronie przegranych 22 punkty uzbierał z ławki Tim Hardaway Jr., a 23 i 16 zbiórek skompletował Carmelo Anthony. Sęk w tym, że lider Knicks umieścił w koszu zaledwie 7 prób, na 26 oddanych...

Piątkowej nocy triple-double w swoich statystykach zapisał również Kyrie Irving. To pierwszy taki wyczyn MVP tegorocznego Meczu Gwiazd. Lider Cleveland Cavaliers miał 21 punktów, 10 zbiórek i 12 asyst, a zespół z Ohio łatwo ograł Utah Jazz 99:79.

Jeśli mowa już o rozgrywających - nie sposób nie wspomnieć o Goranie Dragicu. Słoweński koszykarz znów wyśrubował swoje career-high, zdobywając tym razem 40 punktów i prowadząc Słońca do bardzo ważnego, 34. triumfu w sezonie. Pelicans opierali się ofensywie miejscowych z Arizony przez większość spotkania, ale końcówka należała już do Dragica i spółki. 32 "oczka" uzbierał najlepszy z pokonanych - Anthony Davis.

Swój życiowy rekord poprawił również Jordan Farmar. 27-latek trafił aż 8 na 10 rzutów zza łuku oraz 9 na 14 z gry, co dało mu w sumie 30 punktów. Absolwent uczelni UCLA rozdał jeszcze 7 asyst, a to wszystko w zaledwie 29 minut spędzone na parkiecie. Jeziorowcy pod jego przewodnictwem pokonali Sacramento Kings 126:122 i wygrali po raz 20. w trwających rozgrywkach. Na nic zdały się 32 "oczka" Rudy'ego Gaya.