"Mała" Moskwa - relacja z meczu CCC Polkowice - Sparta&k MR Vidnoje

Koszykarki mistrzyń kraju CCC Polkowice przerwały świetną serię sześciu zwycięstw moskiewskiego Spartaka. Środowe zwycięstwo jest dla Pomarańczowych bardzo cenne, bowiem przybliża je do fazy play off.

Paweł Koźlik

Pierwsze fragmenty środowego meczu były fatalne w wykonaniu obu zespołów. Koszykarki CCC i Spartaka pudłowały wręcz na potęgę, a miejscowi kibice na pierwsze punkty z gry swoich ulubienic z gry musieli czekać prawie siedem minut - niemoc przełamała Magdalena Leciejewska. W szeregach Rosjanek najbardziej widoczne były Daria Namok i Natalia Vieru. Gra wyglądała bardzo chaotycznie, była mało płynna, dominowała niedokładność. Przebieg meczu był jednak wyrównany i po dziesięciu minutach minimalnie na prowadzeniu były rosyjski team (11:9).

W drugiej części skuteczność nieco się podniosła i widowisko oglądało się już dużo przyjemniej. Polkowiczanki najwięcej problemu miały z przedarciem się przez środek, gdzie wysokie zawodniczki Spartaka miały wyraźną przewagę. Rosjanki wyraźnie górowały na tablicach, więc koszykarki z Polkowic musiały próbować penetracji i oddania piłki na dystans. Kilka takich akacji się udało i po celnych rzutach zza obwodu Belindy Snell oraz Janel McCarville, to koszykarki z Dolnego Śląska schodziły do szatni przy prowadzeniu 25:23.

Po przerwie polkowiczanki nadal utrzymywały lekką przewagę, w czym spora zasługa dobrze dysponowanej tego dnia MaCarville. Amerykanka radziła sobie pod koszem, jak i z dystansu, a gdy nie miała już wyjścia, to oddawała piłkę do lepiej ustawionych partnerek. Na rozegraniu grę reżyserowała Jelena Skerovic, która niekonwencjonalnymi podaniami ułatwiała drogę do kosza swoim koleżankom. W końcówce pojedynku zawodniczki Jacka Winnickiego wypracowały sobie dziewięć oczek przewagi. Rosjanki jeszcze próbowały się zerwać szaleńczymi rzutami z dystansu, jednak tego dnia polkowiczanki były poza ich zasięgiem.

CCC Polkowice - Sparta&k MR Vidnoje 65:56 (9:11, 16:12, 19:18, 21:15)

CCC: McCarville 15, Snell 13, Majewska 11, Leciejewska 8, Skerović 6, Musina 6, Oblak 4, Skorek 2, Misiek 0, Owczarzak 0.

Sparta&k: Vieru 14 (13 zb.), Baric 12, Belyakova 7, Petrović 6, Ajdukovic 6, Namok 6, Tikhonenko 5, Levchenko 0.