Pacers pokonali Spurs, game winner Ellisa

Dallas Mavericks równo z syreną pokonali liderów Konferencji Zachodniej, a bardzo ciekawie było również w Utah, gdzie przyjezdni z Sacramento triumfowali po dogrywce.

Patryk Pankowiak

Paul George trafił 9 z 14 oddanych prób z gry, 4 na 4 za trzy oraz 6 na 6 z linii rzutów wolnych, a Indiana Pacers bez większych problemów uporała się z obecnymi wicemistrzami NBA. Oprócz 28 punktów i 6 asyst 23-letniego skrzydłowego, genialne 20 "oczek" i 8 zbiórek dodał David West.

Przyjezdni zdominowali San Antonio Spurs praktycznie we wszystkich aspektach gry, trafiając nawet na blisko 54-skuteczności, a ciekawie było tylko w pierwszej połowie. Po zmianie stron, Pacers przepuścili błyskawiczną szarżę, triumfując w trzeciej odsłonie aż 35:17, co okazało się kluczem do sukcesu. Dla podopiecznych Franka Vogela to już osiemnaste zwycięstwo w sezonie zasadniczym!

W sobotnim pojedynku, najlepszym na parkiecie po stronie gospodarzy okazał się Manu Ginobili. Argentyńczyk w niespełna 19 minut wywalczył bowiem 18 "oczek" i trzykrotnie asystował. Zawiódł Tim Duncan, który trafił zaledwie 3 z 10 oddanych prób. - Na początku drugiej połowy Pacers trafili kilka rzutów, a my nie byliśmy w stanie się utrzymać - mówił po meczu doświadczony podkoszowy, absolwent uczelni Wake Forest. Ekipa z Teksasu w trwających rozgrywkach poległa dopiero po raz czwarty.

***

Wielu emocji dostarczył natomiast pojedynek w Utah, gdzie Kings za sprawą Bena McLemore'a, rzutem na taśmę doprowadzili do dogrywki. Pierwszoroczniak efektownym trafieniem zza łuku zmył uśmiechy z twarzy fanów Jazz, a w całym spotkaniu był blisko skompletowania double-double - 15 punktów, 9 zbiórek.

Królowie w doliczonym czasie nie mieli problemów z przechyleniem szali zwycięstwa na swoją korzyść, a do triumfu poprowadził ich duet DeMarcus Cousins - Isaiah Thomas. Obaj koszykarze dostarczyli swojej drużynie w sumie 54 punktów. - Byliśmy gotowi. Zwykle, gdy znajdujemy się w takich sytuacjach, dostajemy ataku paniki i tylko pogarszamy obrót spraw - komentował po meczu ten pierwszy.

***

Prawdziwy horror przeżyli również kibice w Portland, gdzie Trail Blazers do ostatnich sekund próbowali wyrwać zwycięstwo Dallas Mavericks. Przyjezdni w samej końcówce prowadzili co prawda 106:100, ale do wyrównania akrobatycznym trafieniem zza linii 7 metrów, 24 centymetrów doprowadził Damian Lillard. Kilka chwil później bohaterem dnia został jednak Monta Ellis...

Miejscowi zdominowali strefę podkoszową, zbierając 50 piłek, przy 32 rywali, ale wspaniała postawa Dirka Nowitzki'ego i wspomnianego wyżej obwodowego sprawiła, że to jednak drużyna Mavericks schodziła z parkietu z tarczą. Niemiec zapisał na swoim koncie 28 punktów, a 22 dodał Ellis.

PTB nie pomogły nawet 32 "oczka" Damiana Lillarda, ani 13 zbiórek i 19 punktów LaMarcusa Aldridge'a. Przyjezdni z Dallas przerwali tym samym pasmo sukcesów ekipy z Oregonu.