Liga VTB: Drużyna Dirka Bauermanna lepsza od PGE Turowa

PGE Turów Zgorzelec nie odniósł trzeciej wygranej w Lidze VTB. Lietuvos Rytas Wilno okazał się lepszy, wygrywając w Wałbrzychu 74:62.

Bartosz Półrolniczak

Spotkanie PGE Turowa Zgorzelec z Lietuvos Rytas Wilno było dla koszykarzy Miodraga Rajkovicia z paru względów szczególne. Trener gości jest bowiem Dirk Bauermann, który na ostatnim Eurobaskecie prowadził reprezentację Polski. Zgorzelczanie zagrali w roli gospodarza... w Wałbrzychu, co też było dla nich pewną nowością. Turów w dotychczas rozegranych meczach wygrał dwa razy. Zdecydowanie lepszym bilansem mogli pochwalić się Litwini, którzy pięciokrotnie schodzili z parkiety w roli zwycięscy.

Pierwsza odsłona niedzielnej konfrontacji była bardzo wyrównana. Prowadzenie często się zmieniało, a żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie przewagi. W pierwszej kwarcie obie drużyny popełniły razem aż 10 strat. Po 10 minutach Litwini prowadzili 15:12. Po celnym rzucie zza linii 6,75 Damiana Kuliga zgorzelczanie doprowadzili do wyrównania. Druga kwarta swoim przebiegiem bardzo przypominała początek meczu. Częściej na prowadzeniu byli jednak goście. Jeszcze w pierwszej połowie swoje trzecie przewinienie popełnili Damian Kulig i Łukasz Wiśniewski. Ostatnie minuty przed przerwą lepiej rozegrali Litwini, którzy do szatni schodzili prowadząc 38:32. W zespole trenera Bauermanna wyróżniał się Darius Songaila, zdobywca 9 punktów. Najlepszym strzelcem Turowa była Damian Kulig, który zapisał na swoim koncie 7 oczek.

Od początku trzeciej kwarty gra była wyrównana, PGE Turów jednak nie mógł odrobić kilku punktowej straty z pierwszej połowy. Przełom nastąpił w 26 minucie meczu. Po skutecznych akcjach Ivana Zigeranovicia i Tony Taylora goście prowadzili już tylko 45:44. Gospodarze poszli jednak za ciosem, i po celnym rzucie za trzy punkty Filipa Dylewicza po długiej przerwie znów objęli prowadzenie - 48:47. Przed czwartą kwartą wicemistrzowie Polski mieli na swoim koncie dwa oczka więcej, co zapowiadało duże emocje. Wynik cały czas oscylował w okolicach remisu. Na 180 sekund przed końcem drużyna trenera Bauermanna objęła prowadzenie 66:60. Gospodarze w ostatnich minutach byli bezradni.Okazało się, że był to przełomowy moment niedzielnej potyczki. Goście nie dali już sobie odebrać przewagi i ostatecznie pokonali PGE Turów Zgorzelec 74:62.

Najlepszym zawodnikiem w drużynie trenera Rajkovicia był Łukasz Wiśniewski, który zdobył 13 punktów. Po stronie Litwinów należy wyróżnić Martynasa Geceviciusa, który zapisał na swoim koncie 23 punkty, dokładając do tego 4 zbiórki i 4 asysty.

PGE Turów Zgorzelec - Lietuvos Rytas Wilno 62:74 (12:15, 20:23, 23:15,7:21)

PGE Turów: Wiśniewski 13, Kulig 11, Taylor 11, Prince 10, Barone 7, Dylewicz 5, Zigeranović 3, Jaramaz 2, Krestinin 0, Stelmach 0, Karolak 0, Muskała 0.

Lietuvos Rytas: Gecevicius 23, Songaila 17, Lydeka 10, Palacios 8, Jelovac 8, Tepić 6, Orelik 2, Seibutis 0, Glyniadakis 0, Babrauskas 0, Seskus 0, Dambrauskas 0.
PGE Turów musiał uznać wyższość drużyny ze stolicy Litwy PGE Turów musiał uznać wyższość drużyny ze stolicy Litwy
Koszykówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Tylko dla fanów basketu! Kliknij i polub nas.