NBA: Skandaliczny wybryk Allena! Kopnął w twarz Paula! (wideo)

Poniedziałkowe mecze w NBA przyćmił ponury incydent z udziałem Tony'ego Allena z Memphis Grizzlies, który kopnął w twarz Chrisa Paula z LA Clippers. Allen został wyrzucony z parkietu za ten wybryk.

Jacek Konsek

Sytuacja miała miejsce w końcówce pierwszej kwarty, kiedy Chris Paul penetrował strefę podkoszową Memphis Grizzlies. Niemający szans na skuteczną obronę Tony Allen w przedziwny sposób wyskoczył do góry i nogą uderzył w twarz szarżującego rywala. Zagranie Allena, jak widać na poniższym filmiku, było celowe, choć sam zawodnik wydawał się być zdziwiony decyzją sędziów, którzy wyrzucili go z parkietu.

Kopnięcie Allena w twarz Paula:

Grizzlies mimo braku swojego czołowego defensora pokonali ostatecznie Los Angeles Clippers 106:102, osiągając pozytywny bilans po raz pierwszy w tym sezonie. 26 punktów i 15 zbiórek wywalczył Zach Randolph, z kolei Mike Conley osiem ze swoich 15 oczek zanotował w kluczowym momencie czwartej kwarty.

Clippers nie pomogło 11. z rzędu double-double Paula, który z 18 punktami i 11 asystami wyrównał osiągnięcie Magica Johnsona z sezonu 1990/1991.

Dość niespodziewanie świetny start sezonu notują koszykarze Portland Trail Blazers, którzy wygrali w poniedziałek po raz siódmy z rzędu. Zespół ze stanu Oregon pokonał na wyjeździe fatalnie spisujących się Brooklyn Nets. LaMarcus Aldridge zdobył 27 punktów, z kolei Wesley Matthews dołożył 24 oczka.

- To utalentowana drużyna z wieloma zawodnikami pokroju Hall of Fame. Musieliśmy pierwsi zadać cios, ponieważ czuliśmy, że oni to mogą zrobić pierwsi w premierowej kwarcie. Udało nam się ich pokonać również naszą szczelną defensywą - podsumował Matthews.

Blazers z bilansem 9-2 są drugą siłą na Zachodzie, z kolei naszpikowani gwiazdami Nets z bilansem 3-7 są największym rozczarowaniem rozgrywek. - Biorę wszystko na siebie. Nasza ofensywa była stagnacyjna, a w trzeciej kwarcie byliśmy po prostu słabi - przyznał Jason Kidd, trener Nets.

Po raz piąty z rzędu wygrali z kolei koszykarze Chicago Bulls. W meczu, gdzie obie drużyny zanotowały słabą skuteczność, błysnął Luol Deng. Brytyjczyk zdobył 21 punktów, trafiając w ostatnich sekundach kluczową trójkę. 12 punktów i 17 zbiórek dołożył Carlos Boozer. Byki wygrały w tym sezonie wszystkie pięć meczów we własnej hali.

- Walczyliśmy twardo. Różnicę w tym spotkaniu zrobiły rzuty wolne. My mieliśmy 8/16, z kolei nasz rywal 26/31. Nie można sobie pozwolić na taką różnicę - podkreślał Steve Clifford, opiekun Bobcats.

W szeregach pokonanych 20 punktów wywalczył mający szwedzkie obywatelstwo Jeffery Taylor, który jeszcze niedawno występował przeciwko reprezentacji Polski w meczu towarzyskim.

38 punktów Kevina Duranta pomogło Oklahomie City Thunder pokonać Denver Nuggets 115:113. Dwukrotny król strzelców nie imponował skutecznością (11/27), ale otrzymał solidne wsparcie od Russella Westbrooka, autora 30 punktów i 12 zbiórek.

Nuggets prowadzili w tym meczu niemalże od początku do samego końca. W samej końcówce Grzmot ostatecznie przechylił szalę na swoją korzyść i wygrał po raz czwarty przed własną publicznością.