Planowe zwycięstwo - relacja z meczu KSSSE AZS PWSZ Gorzów - MKS MOS Konin

Gorzowskie Akademiczki w sobotę we własnej hali podejmowały beniaminka z Konina. Konińska ekipa do tej pory nie wygrała żadnego spotkania i w Gorzowie rónież im się ta sztuka nie udała.

Dawid Lis
Dawid Lis

Od samego początku gospodynie starały się narzucić swój styl gry i szybko odskoczyć rywalkom. Wydawało się, że gorzowianki nie powinny mieć z tym problemów, wszak beniaminek z Konina do tej pory zbierał lekcje od pozostałych zespołów. Podopiecznie Dariusza Maciejewskiego szybko uzyskały siedem punktów przewagi, prowadząc 9:2, a pierwszą kwartę zakończyły zwycięstwem 25:16.

W drugich dziesięciu minutach Akademiczki starały się powiększać przewagę, jednak koszykarki z Konina dzięki skutecznej grze Jazmine Perkins i Marty Libertowskiej w połowie kwarty zdołały doprowadzić do straty zaledwie trzech punktów. Szybko jednak punkty zaczęła zdobywać Sharnee Zoll, a do tego z dystansu trafiały Magdalena Losi i Taber Spani, co ponownie dało gospodyniom kilkunastupunktową przewagę. Megan Kritscher i Chandra Harris dorzuciły kilka punktów dla przyjezdnych i do przerwy gorzowianki prowadziły 51:42.

Po zmianie stron bardzo skutecznie zagrały Amerykanki, które bronią barw KSSSE AZS PWSZ. Dzięki Chineze Nwagbo i Taber Spani Akademiczki uciekły swoim rywalkom na bezpieczną przewagę. - Załatwiły nas zawodniczki gorzowskie, który muszą to robić. Z naszej strony postawiliśmy się na tyle, na ile mogliśmy - mówił Tomasz Grabianowski, trener beniaminka. Ostatnie dziesięć minut to była okazja do eksperymentów, zwłaszcza dla trenera Dariusza Maciejewskiego, który wprowadzał wszystkie zawodniczki rezerwowe, będąc pewnym zwycięstwa swojego zespołu. - Są mecze, w których trzeba dawać młodzieży szansę do gry. Założyliśmy sobie, że jeżeli będzie okazja to wszystkie dostaną szansę. Fajnie, że taka okazja się stworzyła - przyznał trener gorzowianek.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - MKS MOS Konin 91:73 (25:16, 26:26, 27:16, 13:15)

KSSSE: Chineze Nwagbo 24, Taber Spani 23, Magdalena Losi 19, Izabela Piekarska 12, Sharnee Zoll 9, Claudia Trębicka 3, Katarzyna Dźwigalska 1, Adrianna Kopciuch 0, Katarzyna Jaworska 0, Beata Jaworska 0, Magdalena Szajtauer 0.

MKS: Megan Kritscher 19, Jazmine Perkins 13, Chandra Harris 10, Elżbieta Paździerska 10, Katarzyna Motyl 9, Marta Libertowska 8, Angelika Kuras 2, Anita Szemraj 2, Aleksandra Kaja 0, Anna Gurzęda 0, Marta Mańkowska 0, Milena Krzyżaniak 0.

Koszykówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Tylko dla fanów basketu! Kliknij i polub nas.