Intermarche Basket Cup: Wikana Start Lublin poza pucharem

We wtorek zostało rozegrane jedno spotkanie II rundy Pucharu Polski koszykarzy. W Siedlcach tamtejszy SKK pokonał Start Lublin.

Pierwszy mecz II rundy Intermarche Basket Cup udowodnił tylko nasze przypuszczenia, o których pisaliśmy wcześniej, iż nie wszystkie zespoły potraktują te rozgrywki poważnie.

Oto bowiem Wikana Start SA Lublin udał się na pojedynek z SKK Siedlce bez Wojciecha Szawarskiego, Grzegorza Mordzaka, Sebastiana Szymańskiego, Marcela Wilczka, a Patryk Pełka nie pojawił się na parkiecie ani na sekundę. W związku z tym gospodarze nie mieli problemów ze zwycięstwem, które zapewnili sobie wygrywając już pierwszą kwartę 29:13. 16 punktów dla miejscowych rzucił Rafał Sobiło, a 15 dodał Kamil Sulima. Dla pokonanych 20 oczek uzbierał Michał Sikora oraz 17 Mateusz Wiśniewski.

SKK Sielce - WIKANA Start Lublin 86:71 (29:13, 13:14, 25:17, 19:27)

SKK: Sobiło 16, Sulima 15, Weres 14, Ratajczak 8, Bal 8, Nędzi 7, Osiński 6, Woźniak 4, Perciński 3, Dębski 3, Gałan 2.

Start: Sikora 20, Wiśniewski 17, Kaczmarski 13, Michalski 10, Hałas 7, Kowalski 4, Szczepaniak 0, Kosior 0.