NBA: Heat i Cavaliers nadal niepokonani, trzecia porażka Celtics

Miami Heat i Cleveland Cavaliers w tegorocznych rozgrywkach przedsezonowych nie poczuli jeszcze goryczy porażki. W kiepskich nastrojach cały czas pozostaje natomiast drużyna z Bostonu.

Patryk Pankowiak

Cleveland Cavaliers i Miami Heat piątkowej nocy zapisali na swoim koncie kolejne triumfy. Po kiepskim debiucie przełamał się Anthony Bennett. Podkoszowy wybrany z pierwszym numerem w drafcie 2013 trafił tym razem 6 z 11 oddanych rzutów, a 14 z 16 zdobytych punktów zaaplikował rywalom w czwartej kwarcie! Na słowa pochwały zasługuje również Dion Waiters, który z 21 "oczkami" był najlepszym strzelcem zespołu.

Po drugiej stronie niezłe spotkanie rozegrał natomiast Victor Oladipo. 21-letni obwodowy zapisał na swoim koncie 18 punktów, do czego dorzucił jeszcze 8 zbiórek, 3 asysty i blok.

Problemów z pokonaniem rywala i odniesieniem trzeciego zwycięstwa w przedsezonowych rozgrywkach nie mieli również Miami Heat. Mistrzowie NBA ograli na własnym parkiecie Charlotte Bobcats 86:75, a 13 punktów w 19 minut uzbierał z ławki Michael Beasley.

***

Podopieczni 37-letniego Brada Stevensa preseason rozpoczęli w bardzo kiepskim stylu. Celtics najpierw przegrali z Toronto Raptors, następnie dali ograć się New York Knicks, a piątkowej nocy, 11 października ulegli koszykarzom 76ers.

Przyjezdni z Massachusetts trafili zaledwie 31 z 86 oddanych rzutów, a ponadto dość wyraźnie przegrali również walkę pod tablicami (43-54). Co prawda, nieźle radzili sobie Jared Sullinger i debiutant Kelly Olynyk, ale ich indywidualne popisy nie wystarczyły do pokonania Evana Turnera i spółki. Dla 76ers prowadzonych przed Thaddeusa Younga (20 punktów, 6 zbiórek) jest to już drugie zwycięstwo w przedsezonowych zmaganiach.