ME: Hiszpania znów zawiodła!

Kolejną porażkę na trwających w Słowenii mistrzostwach Europy koszykarzy doznali obrońcy tytułu - Hiszpanie. Po 45 minutowym maratonie górą okazali się Włosi.

Bartosz Półrolniczak

Hiszpanom nie pomogła znakomita dyspozycja Marca Gasola, który zdobył aż 32 punkty, dokładając do tego aż 10 zbiórek. Obrońcy tytułu przegrali, choć na kilka minut przed końcem spotkania prowadzili jeszcze 12 punktami.

Bohaterem Włochów okazał się Luigi Datome, który w ostatniej sekundzie meczu doprowadził do dogrywki. W dodatkowym czasie gry Hiszpanie nie potrafili zatrzymać rozpędzonych Włochów, którzy wygrali 86:81.

Porażka Hiszpanii sprawia, że obrońcy tytuły już w 1/4 finału spotkają się z bardzo dobrze grającą na słoweńskich parkietach Serbią. Będzie to rewanż za finał Eurobasketu sprzed 4 lat, w którym Hiszpanie zdemolowali swoich rywali.

Świetnie spotkanie po stronie Włoch zagrali Pietro Aradori i Alessandro Gentile.

Hiszpania  - Włochy 81:86 (12:24, 25:13, 19:8, 14:25, d. 11:16)

Hiszpania: Gasol 32, Rodriguez 18, Llull 5, Claver 5, Calderon 5, San Emeterio 4, Fernandez 4,Mumbru 4,  Rubio 2, Rey 2, Gabriel 0, Aguilar 0.

Włochy: Gentile 25, Aradori 17, Belinelli 16, Datome 11, Cianciarini 8, Cusin 4, Vitali 3, Melli 2, Magro 0, Poeta 0, Diener 0, Roselli 0.