Sparingowa środa w I lidze koszykarzy: zwycięstwa faworytów

W środę rozegrano kilka sparingów z udziałem I-ligowców. Największych emocji dostarczył mecz w Toruniu. Wygrywali faworyci, a srogiej lekcji udzielił dąbrowski MKS.

Patryk Neumann

W kolejnej już próbie sił drużyn z I ligi Polski Cukier SIDEn Toruń ograł Znicz Basket Pruszków 70:63. Gospodarze dyktowali warunki w pierwszych trzech kwartach. Po trzydziestu minutach uzyskali blisko 20 oczek przewagi, lecz przyjezdni znaczną część strat odrobili w czwartej odsłonie. Dla prowadzonej przez Grzegorza Sowińskiego ekipy było to drugie zwycięstwo nad ligowym rywalem. Wcześniej Twarde Pierniki pokonały Astorię Bydgoszcz. Pruszkowianie natomiast z meczu na mecz radzą sobie coraz lepiej, lecz w ogólnym bilansie sparingowych gier nie wypadają okazale, notując jedynie zwycięstwo nad SKK Siedlce.

Koszykarzom prowadzonym przez Michała Spychałę zmieniły się nieco plany sparingowe. Odwołany został tradycyjny turniej Mazovia Cup. Znicz rozegra, zatem jeszcze po 2 mecze z Księżakiem Łowicz i SKK. Czekają go również spotkania ze Stabill Jeziorem Tarnobrzeg, Rosą Radom i ponownie Polskim Cukrem SIDEn Toruń. Najbliższy sparing pruszkowskiego teamu 7 września w Łowiczu.

Niespodzianek nie było również w starciach drużyn z I ligi przeciwko II-ligowcom. Astoria po raz drugi ograła Noteć Inowrocław. W Inowrocławiu zwyciężyła 78:59. W czwartkowy wieczór bydgoszczanie zagrają z Basketem Piła.

Kolejne wysokie zwycięstwo nad drużyną z II ligi odniósł natomiast MKS Dąbrowa Górnicza. Tym razem Zagłębiacy pokonali Wisłę Kraków. Nie odbył się natomiast ciekawie zapowiadający się sparing GTK Gliwice z MCKiS Termo-Rex SA Jaworzno. II-ligowiec z Gliwic wzmocniony m. in. Arturem Donigiewiczem to wymagający rywal dla wyżej notowanych zespołów. Wcześniej pokonał już drużynę z Jaworzna oraz WKK Wrocław (73:71).