Drugi dzień koszykarskich zmagań w Memoriale im. Wojciecha Michniewicza

W pierwszym meczu to torunianie pokazali charakter, mimo iż Poznań nie grał w pierwszym składzie prowadził do przerwy różnicą 20 punktów, w 3 kwarcie SIDEn nie dość, że szybko zniwelował różnicę, to w 7 minucie objął prowadzenie po celnym rzucie z półdystansu Marka Kondraciuka 44:42. W końcówce spotkania wzięło jednak górę doświadczenie i ogranie drużyny Basketu. Świetne zmiany dawał w toruńskiej drużynie Łukasz Winczura, a skutecznością imponował Tomasz Lipiński - 23 punkty , w tym 5 razy za 3.

Katarzyna Maksel

MMKS SIDEn Toruń - PBK Basket Poznań 67:77

SIDEn: Lipiński 23(5x3), Kondraciuk 22, Tracz 9, Winczura 6, Słoniecki 4, Kałczyński 2, Wójcik 1

Basket: McLean 17, Flieger 16(2), Radwan 13(2), Metelski 11, Dudek 8, Prus 6, Mowlik 6(2)

Mecz pomiędzy Basketem Kwidzyn, a Sportino był wielką niewiadomą. Dla koszykarzy z Inowrocławia było to pierwszy sparing po okresie przygotowawczym, a dla wielu koszykarzy był to sprawdzian przydatności do zespołu. Sportino objęło prowadzenie już od pierwszego gwizdka, celnym rzutem za trzy popisał się Kyle Landry. Pierwsza połowa to pokaz indywidualnych umiejętności Marcusa Crenshowa i Inowrocław wygrywa tę odsłonę meczu 41:34. Na początku 4 kwarty za 5 przewinień musi opuścić parkiet Artur Robak, a w 4 minucie 5 faul popełnia następny wysoki Sportino – Zbyszek Marculewicz. Po celnych trójkach Chrisa Garnera , na 6 minut do końca 4 cześci spotkania Kwidzyn prowadzi 68:61. Ostatecznie drużyna Basketu wygrywa to spotkanie wynikiem 77:75. Szansę na zmianę wyniku ma w ostatnich sekundach Gabsys, ale myli się przy rzucie za 3 punkty

Bank BPS Basket Kwidzyn - Sportino Inowrocław 77:75

Kwidzyn : Garner 21(5), Tica 15, Lubeck 12(1), Malczyk 11(1), Davis 7(1), Dąbrowski 5(1), Kowalewski 3, Mazur 2, Grimes 1

Sportino: Landry 26(2), Cranshow 20(5), Robak 10, Żytko 7(1), Siggers 5(1), Gabsys 4, Świderski 3(1)

Spotkanie Anwilu i czarnych Słupsk było rozgrywane przy pełnych trybunach hali toruńskiego ''Spożywczaka''. Kibice oglądali zacięte spotkanie. Pierwszą połowę wygrała drużyna z Włocławka 45:34, ale w 3 kwarcie na prowadzenie wyszli Czarni po indywidualnych akcjach Bennetta i Straighta. Początek ostatniej odsłony to gra kosz za kosz, po celnym rzucie Koszarka za 3 punkty Anwil prowadzi 71:67, a następne trójki Boylana i Pluty ustawiają wynik meczu. Na 10 sekund do końca meczu świetnym indywidualnym zagraniem popisuje się Koszarek.

Anwil Włocławek - Energa Czarni Słupsk 81:74
Anwil: Pluta 19(4), Boylan 15(1), Brkić 13(4), Henderson 10(2), Modrić 9, Koszarek 7(1), Wołoszyn 5(1), Miller 4, Michalski 2

Energa: Bennett 20(1), Straight 19(1), Howell 9, Sroka 8(1), Malesa 5(1), Dutkiewicz 5(1), Ingram 4, Leończyk 4, Pabian 2