MP U-14: Kępiński show

W środę w Żarach zostały rozegrane pierwsze cztery spotkania podczas turnieju finałowego mistrzostw Polski U-14 młodzików.

Stanisław Grabowski

W grupie A w meczu otwarcia WKK Wrocław przegrał z Polonią Warszawa 60:62. Bohaterem zawodów został Bogdan Izrailewski, który na 28 sekund przed końcem zdobył zwycięskie punkty. Liderem zwycięzców był jednak Artur Skowroński, autor 22 oczek, 6 zbiórek i 4 asyst. W drugim pojedynku gospodarze turnieju, UKS Chromik Żary po dogrywce okazali się lepsi od Wisły Kraków 87:83. Od samego początku trwała zażarta walka. Z przyjemnością można było patrzeć na grę wśród miejscowych Michała Kępińskiego (33 punkty, 12 przechwytów, 8 desek, eval 34), a w szeregach gości Krystiana Nowakowskiego, autora triple-double (20 punktów, 14 asyst, 11 zbiórek), Patryka Pachołka (17 oczek, 7 zbiórek, 3 bloki, eval 22) i Michała Chraboty (27 oczek, 4/9 za 3).

W grupie B MKS Piotrówka Radom po lepszej drugiej odsłonie pokonała Novum Bydgoszcz 76:74. Do przerwy podopieczni Dawid Mazura byli gorsi o aż 15 punktów (30:45). Później nastąpił ich zryw. Ostatnia kwarta była typową walką kosz za kosz. Pięciu zawodników musiało skończyć grę z powodu przewinień przed czasem, a sędziowie odgwizdali aż 19 fauli. Pomimo aż 35 strat z sukcesu mógł się cieszyć się Dawid Golus (21 oczek, 14 zbiórek) wraz ze swoim kolegami. Wśród przegranych wyróżnił się Kacper Grzelak (16 punktów, 13 zbiórek, 4 przechwyty, 3 asysty, 1 blok, eval 26), który był jednym z tych, którzy nie dotrwali do końca zawodów. W drugim pojedynku WKS Śląsk Wrocław pewnie zwyciężył w starciu z UKS-em Siódemką Trefl Sopot 97:79. Losy meczu praktycznie rozstrzygnęły się po pierwszych dziesięciu minutach wygranych przez drużynę z Dolnego Śląska 40:21. W szeregach zwycięzców double-double zanotowali: Dominik Wilczek i Liam Junger (odpowiednio 30 i 20 punktów oraz 16 i 14 zbiórek, eval 39 i 27). 28 oczek dla pokonanych zdobył Adrian Góralczyk. Wrocławianie zmiażdżyli rywali w walce na tablicy w stosunku 64:24!