MP U-16: Polonia Warszawa zaskakuje

W czwartek w Opalenicy została rozegrana druga kolejka spotkań grupowych w turnieju finałowym mistrzostw Polski U-16 kadetów.

Stanisław Grabowski

W grupie A drugą wygraną odniósł gospodarz turnieju, Basket Team Opalenica pokonując UKS Gim 92 Ursynów Warszawa 58:49. Najjaśniejszą postacią wśród miejscowych był Mikołaj Kurpisz, autor 13 punktów i 19 zbiórek (eval 27). We wcześniejszym spotkaniu Smyk Prudnik po bardzo zaciętym pojedynku uległ TKM Włocławek 69:71. Dla zwycięzców 22 oczka rzucił Bartłomiej Pietras dodając do tego 8 desek. W szeregach przegranych natomiast wyróżnił się Mateusz Moczulski (23 punkty, 12 zbiórek, eval 28).

W grupie B Siódemka Trefl Sopot dzięki lepszej drugiej połowie pokonała Pyrę Poznań 78:64. Do przerwy prowadził zespół z Wielkopolski 38:34. Ekipę z Trójmiasta do zwycięstwa poprowadzili: Michał Kolenda (26 punktów, 13 zbiórek, eval 35), Karol Majchrzak (26 oczek, 9 desek, eval 23) i Wiktor Sewioł (16 punktów, 11 zebranych piłek). Wśród przegranych na wyróżnienie zasłużyli Wojciech Frąckowiak (23 oczka, do przerwy już 20), Eryk Chmielewski (12 punktów, 14 zbiórek). W drugim spotkaniu o niespodziankę pokusiła się Polonia Warszawa, która pewnie i wysoko wygrała z WKK Wrocław 69:36, pozwalając rywalom tylko w ostatniej kwarcie rzucić ponad 10 oczek. Kluczem do sukcesu było zatrzymanie lidera rywali, Michała Kapy (10 punktów, 3/12 z gry, 1/6 z rzutów wolnych, 5 zbiorek). Liderami zwycięzców byli: Jakub Mijakowski i Szymon Walczak (odpowiednio po 14 oczek, 6 i 3 deski, 4 i 5 asyst, 4 i 5 przechwytów).

Wyniki:

GRUPA A

MKS Smyk Prudnik - TKM Włocławek 69:71 (26:14, 15:17, 11:23, 17:17)
Basket Team Opalenica - UKS Gim 92 Ursynów Warszawa 58:49 (8:7, 17:13, 14:11, 19:18)