MP U-18: Druga wygrana PBG Basketu Junior Poznań

W czwartek w czterech miastach Polski młodzi koszykarze rozegrali drugą serię gier w turniejach półfinałowych Mistrzostw Polski U-18.

Stanisław Grabowski

W grupie I SKM Zastal Zielona Góra wysoko wygrał z AZS-em Katowice 85:55. Liderem swojej drużyny był rozgrywający Adrian Krawczyk (11 punktów, 10 zbiórek), a jednej deski do double-double brakło Filipowi Przybylskiemu i Oskarowi Łaszczyńskiemu (odpowiednio 14 i 13 oczek).

W grupie II Korona Kraków po wczorajszym pogromie zrehabilitowała się pokonując Stal Stalowa Wola 72:41. Podopieczni Michała Sumary od drugiej kwarty zaczęli budować przewagę, która powiększali z każdą minutą. W ich szeregach double-double zaliczył Sebastian Róg (13 punktów, 10 zbiórek). Trzymający w napięciu do ostatnich sekund pojedynek pomiędzy Polonią Warszawa, a WKK Wrocław ostatecznie zakończył się jedno punktowym zwycięstwem tych pierwszych. Wśród pokonanych cały wynik ciągnęła dwójka graczy: Igor Wadowski (27 oczek, 5 zbiórek, 4 asysty) i Adam Mazur (24 punkty, 4 asysty).

W grupie III w pierwszym spotkaniu drugiego dnia doszło do ciekawej rywalizacji pomiędzy PBG Basket Junior Poznań, a Wisłą Kraków. Głównie za sprawą swoich wysokich mecz wygrali Ci pierwsi 78:60, którzy już po pierwszej kwarcie prowadzili 22:9. Dwóch graczy zwycięskiej drużyny zapisał na swoim koncie podwójną zdobycz punktową: Michał Marek i Szymon Michalik (obaj po  12 punktów i 12 zbiórek). Ponadto 17 oczek, 4 deski, 6 asyst miał Damian Szymczak. W ekipie z Małopolski wyróżnił się Bartosz Woźniak, autor 14 punktów, 8 zbiórek i 5 asyst.

Dopiero w czwartek rywalizację rozpoczęły zespoły w grupie IV. Kuźnia Koszykówki Stalowa Wola wygrała z Żakiem Koszalin 73:54, a do sukcesu poprowadził ich Jakub Czyż (12 punktów, 13 zbiórek). Wśród pokonanych jedynie Adam Kadej nawiązywał walkę (20 oczek, 8 desek).

Wyniki:

GRUPA I - organizator: STK Czarni Słupsk

SKM Zastal Zielona Góra - KŚ AZS Katowice 85:55 (18:18, 23:13, 21:11. 23:13)
STK Czarni Słupsk - Portofino Włocławek 68:51 (15:22, 11:10, 23:5, 19:14)
MKS Pruszków - MKS Start Lublin 73:70  (14:19, 14:18, 21:21, 16:7, 8:5)

GRUPA II
- organizator: VBW GTK Gdynia

MKS Polonia Warszawa - WKK Wrocław 83:82 (17:16, 27:19, 24:21, 15:26)
ZKS Stal Stalowa Wola - Korona Kraków 42:71 (18:18, 8:20, 5:17, 11:16)
VBW GTK Gdynia - MKK Pyra Poznań 91:65 (26:18, 30:14, 21:20, 14:13)

GRUPA III
- organizator: UKS Komorów

MKS Zabrze - WKS Śląsk Wrocław 53:102 (12:33, 12:22, 10:32, 19:15)
UKS Komorów - ŁKS KM Łódź 76:66 (33:12, 8:16, 20:23, 15:15)
PBG Basket Junior Poznań - TS Wisła Kraków 78:60 (22:9, 17:17, 16:17, 23:17)

GRUPA IV
- organizator: TKM Włocławek

CSM Kuźnia Koszykówki Stalowa Wola - MKKS Żak Koszalin 73:54 (21:8, 22:12, 13:20, 17:14)
TKM Włocławek - Trefl Sopot 54:62 (8:19, 11:19, 22:7, 13:17)
Pauza: MKS Dąbrowa Górnicza