Wielkie emocje w Hali Mistrzów! Horror dla Rottweilerów!

Koszykarze Stelmetu Zielona Góra chcieli rewanżu na Anwilu Włocławek za fatalną wpadkę z meczu przed własną publicznością, jednak i w Hali Mistrzów z triumfu cieszyli się włocławianie!

Jeszcze na pięć minut przed końcem meczu gospodarze prowadzili 80:69 i wydawało się, że mają mecz pod kontrolą. Końcowe minuty to jednak koncert gości, którzy w końcówce doprowadzili nawet do remisu 84:84.

Punkt na wagę zwycięstwa zdobył z linii rzutów wolnych Ruben Boykin. Potem solową akcją losy meczu chciał rozstrzygnąć Walter Hodge, jednak tym razem lider Stelmetu spudłował spod samego kosza.

W całym meczu lider zielonogórskiego teamu zaliczył 22 punkty i rozdał 9 asyst.

Koszykówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Tylko dla fanów basketu! Kliknij i polub nas.

Do czwartej wygranej w "szóstkach" Rottweilery poprowadził Krzysztof Szubarga, który wrócił do wielkiej formy. W środowym meczu w jego statystykach znalazło się 16 punktów, 6 zbiórek i 4 asysty. Pod koszem rządził z kolei Seid Hajrić - 20 punktów i 7 zbiórek.

Włocławianie fatalnie pudłowali na linii rzutów wolnych, gdzie wykorzystali zaledwie 12 z 21 prób, co - w połączeniu z 18 stratami - doprowadziło do dramatycznej końcówki.

W ekipie przyjezdnej z kolei rzadko z koszem potrafili się "spotkać" Łukasz Koszarek i Quinton Hosley, którzy trafili odpowiednio 2 z 9 rzutów z gry oraz 1 z 6.

Zielonogórzanie przespali trzecią kwartę i początek czwartej. W końcówce postawili na agresywną obronę na całym boisku i byli blisko odwrócenia losów meczu, jednak ostatecznie wygranej z Włocławka wywieźć się nie udało.

W pierwszej serii meczów w "szóstkach" Anwil Włocławek wygrał w Zielonej Górze aż 80:59. Ogólny bilans obu zespołów w bieżących rozgrywkach to 2:2, bowiem Stelmet wygrał dwukrotnie w pierwszej fazie rozgrywek.