Fantastyczna końcówka Startu! Ważne zwycięstwo gdynian

W ważnym dla obu drużyn spotkaniu Start Gdynia pokonał Kotwicę Kołobrzeg różnicą czterech punktów. Gospodarze zagrali kapitalnie w czwartej kwarcie, w której odrobili straty do rywala.

Paweł Sala
Paweł Sala

Spotkanie Startu Gdynia z Kotwicą Kołobrzeg miało dwa zupełnie różne oblicza. W pierwszej kwarcie znakomicie grający kołobrzeżanie zdominowali rywala na parkiecie i dzięki świetnej grze Seana Mosley'a oraz pozostałych amerykańskich graczy schodzili na przerwę prowadząc 27:13.

W kolejnych dwóch kwartach goście utrzymywali prowadzenie. Całkowita zmiana w grze gospodarzy nastąpiła w ostatniej kwarcie, głównie za sprawą słoweńskiego podkoszowego Roberta Rothbarta. Gracz Startu miał znakomity fragment i wraz z pozostałymi kolegami gdynianie rozpoczęli odrabianie strat. Dzięki fantastycznej czwartej kwarcie, wygranej 32:11, ostatecznie pokonali przeciwnika różnicą czterech punktów.

Gdynianie odnieśli siódme zwycięstwo w Tauron Basket Lidze. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Rothbart, zdobywca 29 punktów. Słoweniec miał ponadto 11 zbiórek. Dla gości 18 "oczek" uzyskał Mosley (ponadto 9 zbiórek i 7 asyst).

Start Gdynia - Kotwica Kołobrzeg 71:67 (13:27, 16:17, 10:12, 32:11)

Start: R. Rothbart 29 (11 zb), M. Jankowski 11, T. Wojdyła 11, J. Mokros 6, M. Kucharek 6, G. Mordzak 4, P. Pełka 2, T. Andrzejewski 2, M. Malczyk 0, S. Kowalczyk 0.

Kotwica: S. Mosley 18, D. Brown 13, C. Jefferson 10, G. Arabas 9, T. Walker 6, M. Djurić 5, Ł. Wichniarz 4, J. Sapp 2, R. Rajewicz 0, J. Zyskowski 0.