CCC przegrywa na inaugurację Final Eight

Od porażki rozpoczęła drużyna CCC Polkowice swoją przygodę z Final Eight Euroligi koszykarek. Pomarańczowe musiały uznać wyższość faworytek i zarazem gospodyń turnieju, drużyny UMMCD Jekaterynburg.

Krzysztof Kaczmarczyk

Polkowiczanki miały dużą ochotę sprawić sensację, bowiem jeszcze w końcówce 3. kwarty przegrywały tylko 38:42. Potem jednak sprawy w swoje ręce wzięły faworytki, które ostatecznie wygrały różnicą aż 23 "oczek".

Wynik meczu ustaliła Ewelina Kobryn, dla której były to jedyne punkty. Polka na parkiecie spędziła pięć minut.

Najwięcej szkód Pomarańczowym wyrządziła Candace Parker, której w statystykach zapisano 17 punktów, 13 zbiórek, 4 asysty i 3 przechwyty.

We wtorek wicemistrzynie Polski zagrają z Galatasaray Stambuł.