Katarzynki dały słowo i wygrały - relacja z meczu Matizol Lider Pruszków - Energa Toruń

Toruńska Energa jechała do Pruszkowa z jasno nakreślonym celem, który udało się zrealizować. Katarzynki w trzech meczach zakończyły ćwierćfinałową serię z Matizol Liderem Pruszków.

Krzysztof Kaczmarczyk

Sobotnia potyczka była już piątą w tym sezonie, gdzie na przeciwko siebie stawały Matizol Lider Pruszków oraz Energa Toruń i piąta zakończona wygraną Katarzynek. Dzięki temu podopieczne Elmedina Omanicia zameldowały się w półfinale Ford Germaz Ekstraklasy.

Konfrontacja w hali Znicz rozstrzygnęła się w drugiej kwarcie, którą Katarzynki wygrały różnicą 15 punktów, a na parkiecie królowała Martyna Koc - notabene była zawodniczka Lidera. Koc wykorzystała swoich pierwszych pięć rzutów z gry - w tym dwa zza łuku - i miała na swoim koncie już 12 "oczek", a torunianki prowadziły po pierwszej połowie 48:32.

Po przerwie do akcji ruszyła Adrianne Ross, czyli kolejna "Liderka" oraz Nicole C Michael, a dzięki tak wyrównanej grze w ofensywie - pięć Katarzynek zanotowało dwucyfrowe zdobycze punktowe - Energa mogła cieszyć się z pewnej wygranej.

Torunianki wygrały pomimo faktu, że popełniły aż 24 straty. Pruszkowianki były jednak niewiele lepsze, bowiem miały ich zaledwie o cztery mniej.

Gospodynie miały duży problem ze skutecznością, bowiem w rzutach z gry ich wskaźnik pokazał zaledwie 39 procent, przy 49 przyjezdnych.

W półfinałach Katarzynki zagrają z ekipą CCC Polkowice , które w trzech meczach zakończyły ćwierćfinałową serię z łódzkim Widzewem.

Wynika:

Matizol Lider PruszkówEnerga Toruń 68:79 (19:20, 13:28, 16:16, 20:15)

Matizol Lider: Agnieszka Kaczmarczyk 17, Briana Gilbreath 14, Anna Pietrzak 9, Paulina Rozwadowska 8, Sydney Colson 7, Marta Jujka 4, Kali Bennett 4, Barbara Głocka 2, Kiara Buford 2, Justyna Grabowska 1, Paulina Antczak 0.

Energa: Weronika Idczak 16, Martyna Koc 14, Adrianne Ross 14, Nicole C Michael 10 (14 zb), Paulina Misiek 10, Monika Krawiec 5, Emilia Tłumak 5, Brittany Spears 4, Róża Ratajczak 0.

stan rywalizacji: 3:0 dla Energi Toruń, awans Energi Toruń do półfinałów Ford Germaz Ekstraklasy