Bez Charles też idzie - relacja z meczu KSSSE AZS PWSZ - Wisła Can Pack

Nie brakowało emocji w trzecim ćwierćfinałowym starciu gorzowskich Akademiczek z krakowską Wisłą Can Pack. Osłabiona Biała Gwiazda zapewniła sobie wygraną i awans dzięki doskonałej pierwszej połowie.

Krzysztof Kaczmarczyk

W obozie Białej Gwiazdy były pewne obawy, bowiem w Gorzowie Wielkopolskim zespół wystąpił bez Amerykanek Tiny CharlesAlany Beard. Na szczęście dla mistrzyń Polskki w sobotni wieczór "zapaliła" Anke DeMondt.

Belgijka rozgrywała prawdziwy koncert, jednak tylko w pierwszej połowie meczu, po której na jej koncie było już 16 punktów, a Biała Gwiazda prowadziła 44:27.

Po przerwie do odrabiania strat ruszyły Akademiczki, w składzie których brylowały Chineze NwagboAgnieszka Skobel. Dzięki temu duetowi kibice do końca meczu mieli nadzieję na sukces swoich ulubienic, jednak ostatecznie z trzypunktowej wygranej cieszyć mogły się faworytki.

Ostatecznie Nwagbo wywalczyła double-double w liczbach 25 punktów i 15 zbiórek, z kolei Skobel dołożyła 18 "oczek". Zdecydowanie jednak zabrakło wsparcia pozostałej części drużyny.

Po stronie Wisły Can Pack najskuteczniejsza była wspomniana już DeMondt, która z ławki uzbierała 19 punktów.

Biała Gwiazda - pomimo braku Charles w składzie - zdecydowanie wygrała walkę na tablicach, gdzie zapisały na swoim koncie 45 zbiórek przy 31 gorzowianek.

Dzięki tej wygranej krakowianki zapewniły sobie awans do półfinałów, gdzie rywalem będzie zwycięzca pary Artego BydgoszczCentrum Wzgórze Gdynia. Aktualnie bydgoszczanki prowadzą w serii 2:0.

Wynik:

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.Wisła Can Pack Kraków 59:62 (13:19, 14:25, 21:9, 11:9)

KSSSE AZS PWSZ: Chineze Nwagbo 25 (15 zb), Agnieszka Skobel 18, Agnieszka Makowska 7, Katarzyna Jaworska 4, Katarzyna Dźwigalska 3, Magdalena Szajtauer 2, Klaudia Czarnodolska 0, Aleksandra Drzewińska 0, Claudia Trębicka 0.

Wisła Can Pack: Anke DeMondt 19, Erin Phillips 11, Katarzyna Krężel 8, Daria Mieloszyńska-Zwolak 7 (12 zb), Justyna Żurowska 7, Dora Horti 6, Paulina Pawlak 2, Joanna Czarnecka 2, Cristina Ouvina 0.

stan rywalizacji: 3:0 dla Wisły Can Pack Kraków, awans Wisły Can Pack Kraków do półfinałów Ford Germaz Ekstraklasy