Kolejna porażka Lakers i kontuzja Howarda

Coraz gorzej dzieje się w ekipie Jeziorowców! Los Angeles Lakers przegrali siódmy kolejny mecz na wyjeździe a na dodatek stracili Dwighta Howarda z powodu kontuzji ramienia.

Jacek Konsek

- Jestem przekonany, że oni grają z pełnym zaangażowaniem i to mnie martwi - powiedział po kolejnej porażce Mike D'Antoni, szkoleniowiec Los Angeles Lakers. Jego podopieczni przegrali z Memphis Grizzlies 93:106 ponosząc 10 porażkę w ostatnich 12 meczach!

Koszykówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Tylko dla fanów basketu! Kliknij i polub nas.

W ekipie Jeziorowców nie dzieje się dobrze, a dodatkowo kontuzji ramienia nabawił się w drugiej kwarcie Dwight Howard, który zagrał tylko 14 minut i zdobył dwa punkty. Dla Lakers była to siódma kolejna porażka na wyjeździe. Ich bilans 17-25 pozwala zajmować dopiero 12. miejsce w Konferencji Zachodniej.

Przed spotkaniem z Grizzlies doszło do spotkania wewnątrz zespołu i wymiany zdań pomiędzy Kobe Bryantem a Howardem. Panowie chcieli sobie wyjaśnić pewne kwestie, lecz jak później zapewniali - wszystko jest w porządku.

Aż sześciu graczy Memphis zanotowało dwucyfrową zdobycz punktową, najlepszy z nich Darrell Arthur miał 20 oczek. Wspomniany Bryant zgromadził 29 pkt dla Lakers.

***

Mistrzowie NBA po sześciodniowej przerwie wrócili do rywalizacji i mieli sporo problemów z Toronto Raptors. Przegrywali już różnicą 15 punktów i dopiero po dogrywce odnieśli zwycięstwo. 34. triple-double w karierze zanotował LeBron James, który zgromadził 31 punktów, 11 asyst i 10 zbiórek.

- To typowe spotkanie dla drużyny, która miała długą sesje meczów wyjazdowych a ostatnie kilka dni nie grała. Długo wchodziliśmy w mecz, ale w końcu złapaliśmy swój rytm - powiedział Dwyane Wade, który zapisał na swoim koncie 35 punktów.

"Flash" miał również siedem asyst, w tym najważniejszą w końcówce dogrywki, po której Ray Allen trafił za trzy i zapewnił Żarowi wygraną. Obrońcy tytułu zakończyli dogrywkę serią 13:2.

***

Golden State Warriors nie przestają zadziwiać. Po wygranej nad Los Angeles Clippers tym razem pokonali Oklahomę City Thunder 104:99. Wojownicy zawdzięczają zwycięstwo świetnej czwartej kwarcie, w której triumfowali 28:20.

31 punktów i siedem asyst zgromadził Stephen Curry, który ma szansę zostać pierwszym zawodnikiem w All Star Game z ekipy Warriors od czasów Latrella Sprewella (1997 rok). 22 punkty i 12 zbiórek dołożył David Lee.

Grzmot prowadził w czwartej kwarcie różnicą ośmiu oczek, lecz ostatnie słowo należało do gospodarzy. Thunder nie pomogły nawet 33 punkty Kevina Duranta.

Mimo porażki wicemistrzowie NBA legitymują się najlepszym bilansem w całej lidze - 33-10.