Sensacja w Stambule! CCC pokonało potentata

Fantastyczny wynik CCC Polkowice w Eurolidze koszykarek. Pomarańczowe sensacyjnie pokonały w Stambule Galatasaray 58:51, jednego z głównych faworytów do triumfu w tych rozgrywkach.

Jacek Konsek

Galatasaray z wielkimi gwiazdami żeńskiej koszykówki (Wauters, Lyttle, Torrens, Whalen) przegrało do środy tylko jeden mecz w grupie C. Turecki zespół jest jednym z najpoważniejszych kandydatów do walki o tytuł mistrzowski.

CCC pokazało jednak wielką klasę, a kluczowa dla losów spotkania okazała się czwarta kwarta, wygrana przez podopieczne Jacka Winnickiego aż 20:8. Warto zauważyć, że w drugiej odsłonie Pomarańczowe zdobyły tylko cztery punkty i do przerwy miały 10 punktów mniej od Galaty.

14 punktów dla CCC wywalczyła Valerija Musina, a 11 dołożyła Nneka Ogwumike. Wszechstronne zawody rozegrała również Laia Palau, która zapisała na swoim koncie sześć punktów, 12 zbiórek i siedem asyst.

Polkowiczanki z bilansem 4-5 awansowały na 3. miejsce w grupie C.

Galatasaray Stambuł - CCC Polkowice 51:58 (15:14, 13:4, 15:20, 8:20)

Galatasaray: Wauters 18, Lyttle 9, Alben 7, Torrens 6, Whalen 6, Caglar 3, Saylar 2, Kiymacioglu 0.

CCC: Musina 14, Ogwumike 11, Bereżyńska 8, Snell 7, Palau 6, Leciejewska 6, Majewska 6, Mistygacz 0, Skorek 0.