Turów znów minimalnie gorszy od rywali z Tallina

Koszykarze PGE Turów Zgorzelec jechali do Estonii żądni rewanżu za minimalną porażkę we własnej hali z BC Kalev. W Tallinie - podobnie jak w Zgorzelcu - po wyrównanym meczu triumfowali jednak rywale.

Krzysztof Kaczmarczyk

Zawodnicy ze Zgorzelca zanotowali zaledwie 38 procent skuteczności w rzutach z gry, co przy wskaźniku rywali na poziomie 51 procent miało olbrzymie znaczenie dla czteropunktowej porażki.

Przygranicznej drużynie w drodze do sukcesu nie pomogły nawet 24 "oczka" bardzo dobrze dysponowanego tego dnia Djordje Micicia, który okazał się najskuteczniejszym graczem meczu.

W pierwszej konfrontacji obu drużyn zespół z Estonii triumfował w Zgorzelcu 81:80, a decydujące punkty wywalczył wtedy Keith McLeod. Tym razem bohater tamtego starcia wywalczył 9 punktów, 6 zbiórek, 5 asyst i 3 przechwyty.

W Tallinie największy wkład w zwycięstwo nad Turowem mieli Gregor Arbet i Bamba Fall - autorzy odpowiednio 18 i 15 punktów dla BC Kalev.

W Tallinie podopieczni Miodraga Rajkovicia fatalnie "weszli" w mecz (przegrywali już nawet 26:14), jednak w końcówce pierwszej połowy złapali swój rytm i przed drugą połową prowadzili 40:32, a było to największe prowadzenie Turowa w całym meczu.

Po zmianie stron gospodarze opanowali jednak wydarzenia na parkiecie, odrobili straty i w końcówce zapewnili sobie sukces. Był to dopiero druga wygrana BC Kalev w całych rozgrywkach Zjednoczonej Ligi VTB. Oba odniesione nad ekipą ze Zgorzelca.

Turów po rozegraniu 10. spotkań zajmuje ostatnie dziesiąte miejsce w tabeli grupy A.