Euroliga koszykarek: Biała Gwiazda zgasła...

Mistrzyniom Polski z Wisły Can Pack Kraków niestety nie udało się zakończyć roku 2012 zwycięstwem. Podopieczne Jose Ignacio Hernandeza przegrały z Uni Gyor czym przerwały swoją serię zwycięstw.

Krzysztof Kaczmarczyk

Nie było wielkiego święta i radości w Gyor, gdzie gospodynie potrafiły skutecznie przeciwstawić się mistrzyniom Polski. Tym samym węgierski team po raz drugi już okazał się lepszy od Białej Gwiazdy.

W krakowskim zespole najskuteczniejszą zawodniczką ponownie była Tina Charles, która jednak tym razem nie trafiała na takiej skuteczności, do jakiej zdołała wszystkich przyzwyczaić - 7/18 z gry.

W czwartej kwarcie przewaga gospodyń wynosiła już nawet 20 punktów. Kiedy bowiem zza łuku celnie przymierzyła Rita Rasheed, na tablicy wyników było 73:53 dla Uni.

Najwięcej szkód krakowskiej defensywie wyrządziła Natalie Hurst, która z dorobkiem 21 "oczek" okazała się być najskuteczniejszą koszykarką meczu.

Dla Białej Gwiazdy to pierwsza porażka po czterech kolejnych wygranych. Pomimo braku zwycięstwa, team spod Wawelu zdołał awansować w tabeli grupy A na trzecie miejsce.