Doskonały mecz w Bourges - po 9. kolejce Euroligi koszykarek

Polskie drużyny zagrały podczas tej serii meczów w kratkę, a wygrała tylko ekipa CCC Polkowice. W Europie najlepsze widowisko odbyło się w Bourges, gdzie gospodynie ograły Spartak Moskwa.

Krzysztof Kaczmarczyk

Polkowiczanki marząc o awansie do play off musiały pokonać po raz drugi Perfumerias Avenida Salamanka i swego dopięły. Losy spotkania rozstrzygnięte zostały w trzeciej kwarcie. - Jesteśmy załamane. Nasza postawa w drugiej połowie meczu była po prostu dramatyczna. Ta porażka boli, bo rywal nam uciekł w tabeli - powiedziała po meczu Le'Coe Willingham, podkoszowa hiszpańskiej drużyny.

Największy wkład w wygraną miała Belinda Snell, która oprócz 20 punktów, uzbierała też 7 zbiórek i 6 asyst. - Trzecia kwarta była doskonała w naszym wykonaniu i to dało nam sukces - oceniła mecz Agnieszka Majewska, środkowa CCC.

Raczej niespodziewanej porażki w Gyor doznała z kolei Wisła Can Pack Kraków. Mistrzynie Polski miały wielkie problemy w drugiej połowie meczu, a to kosztowało je porażkę i koniec serii czterech kolejnych zwycięstw na euroligowych parkietach. Po meczu zadowolony nie był Jose Ignacio Hernandez.

- Do Gyor przyjechał nas wspierać ponad 100 kibiców i oni z pewnością nie zasłużyli na taki wynik - krótko podsumował wszystko hiszpański szkoleniowiec.

Najciekawiej w tej serii gier było z pewnością w Bourges, gdzie gospodynie zanotowały kapitalną pogoń w czwartej kwarcie za Spartakiem Moskwa Region Vidnoje. Francuzki przegrywały już nawet różnicą 9 "oczek", by ostatecznie wygrać 77:72.

- Doskonale zareagowałyśmy na wydarzenia na parkiecie. Włożyłyśmy w ten mecz dużo energii, zagrałyśmy z wielką pasją - skomentowała pojedynek jedna z jego bohaterek Celine Dumerc, która w samej czwartej kwarcie zdobyła 13 punktów, trafiając m.in. trzykrotnie zza łuku.

Z kolejnych wygranych mogły cieszyć się natomiast drużyny z polskimi koszykarkami w składzie. Fenerbahce Stambuł z Agnieszką Bibrzycką w składzie pewnie pokonało CSM Targoviste, a nasza reprezentantka błyszczała na parkiecie.

- Jestem bardzo zadowolona z tego zwycięstwa. Bardzo mocno przygotowywałyśmy się do tego spotkania. Kluczem do wygrania była nasza defensywa oraz szybki atak - wyjaśniła "Biba", najskuteczniejsza koszykarka meczu.

Wygrał również UMMC Jekaterynburg, czyli zespół Eweliny Kobryn. Mistrzynie Rosji wywalczyły w Zagrzebiu 101 punktów, z czego 4 były autorstwa "Ewki". Polka na parkiecie spędziła tylko 9 minut - najmniej w zespole - i wywalczyła jeszcze 2 zbiórki i tyle samo asyst.

Wyniki 9. kolejki Euroligi koszykarek:

Grupa A

Tarsus Belediyesi - Rivas Ecopolis Madryt 62:74 (14:17, 13:20, 17:18, 18:19)
(Amaya Valdemoro 21, Delisha Milton-Jones 16, Shay Doron 10 - Anna Cruz 22, Aneika Henry 17, Queralt Casas 12)

CJM Bourges Basket - Spartak Moskwa Region Vidnoje 77:72 (18:23, 20:15, 14:19, 25:15)
(Catherine Joens 26, Celine Dumerc 21, Endene Miyem 18 - Seimone Augustus 20, Isabelle Yacoubou-Dehoui 16, Candice Dupree 10)

Uni Györ - Wisła Can Pack Kraków 83:67 (18:19, 20:19, 19:9, 26:20) (Natalie Hurst 21, Ieva Kublina 15, Anna Lakloth 12 - Tina Charles 18, Justyna Żurowska 16, Dora Horti 10)