Knicks górą w bitwie o Nowy Jork!

Carmelo Anthony wrócił do gry, a New York Knicks grający we własnej hali, wywalczyli zwycięstwo nad lokalnymi rywalami - Brooklyn Nets.

Cezary Szwarc

Lider nowojorczyków - Carmelo Anthony wrócił na pojedynek z Siatkami po dwóch meczach absencji, spowodowanej kontuzją kostki. Gwiazdor nie potrzebował czasu na to, aby przypomnieć sobie jak to było grać na najwyższym poziomie. Melo zdobył 31 oczek i poprowadził Knicks do zwycięstwa nad Nets 100:86.

- Nie mam wątpliwości, że Carmelo jest kandydatem do nagrody MVP w tym sezonie. Wiem, że jest jeszcze za wcześnie na tego typu spekulacje, ale on gra na przerażająco wysokim poziomie - chwalił swojego podopiecznego, trener Mike Woodson.

Spotkanie w MSG było przez większość czasu bardzo wyrównane, a czasami można było nawet odnieść wrażenie, że to goście są drużyną, która może w każdej chwili uciec z korzystnym dla siebie wynikiem. O wszystkim zadecydowała jednak kilka akcji z końcówki trzeciej i startu czwartej kwarty. Knicks urządzili sobie wtedy popis strzelecki, zaliczając run 25:7, który pozwolił im wyjść na ponad dziesięciopunktowe prowadzenie.

Poza Anthonym, w składzie gospodarzy nieźle zagrali też Tyson Chandler i J. R. Smith. Podkoszowy zanotował 16 oczek, 12 zbiórek i 3 bloki, natomiast podstawowy rezerwowy Knicks uzbierał 19 oczek, 5 zbiórek i 3 asysty.

W drużynie pokonanych dwóch zawodników mogło pochwalić się podwójną zdobyczą, byli to Deron Williams i Brook Lopez. Pierwszy zaliczył 16 punktów i 10 ostatnich podań, drugi również zdobył 16 oczek, jednak dodał do nich 10 zbiórek.

***

Ofensywne święto miało miejsce w Sacramento, gdzie miejscowi Kings podejmowali Golden State Warriors. Drużyny nie potrzebowały żadnej dogrywki, aby skompletować łącznie prawie 260 punktów.

W pierwszych minutach zdecydowanie lepiej radzili sobie Kings, którzy szybko wyszli na prowadzenie 25:12. Gospodarze utrzymywali korzystny dla siebie wynik przez większą część spotkania, jednak w czwartej kwarcie, głównie dzięki świetnej grze Stephena Curry'ego, wyraźnie zbliżyli się do nich rywale.

Na sześć i pół minut przed końcem pojedynku, lider Wojowników trafił nawet trójkę, która wyprowadziła jego zespół na prowadzenie 112:111. Chwilę później, sprytnie, faul na Curry'm wymusił jednak John Salmons i utalentowany młodzieniec musiał pożegnać się z mecze z powodu przekroczenia limitu przewinień. Od tego momentu inicjatywę przejęli już Królowie i to oni ostatecznie wywalczyli zwycięstwo 131:127.

DeMarcus Cousins zaliczył w pojedynku 24 oczka, 7 zbiórek i 5 asyst. Jeden punkt mniej uzbierał Aaron Brooks, a 19 oczek z ławki rezerwowych dorzucił Marcus Thornton.

W ekipie pokonanych aż trzech zawodników zbliżyło się do 30 punktów. Jedynym, który przekroczył tę granicę był Curry - 32. David Lee zanotował 29 oczek, 28 dodał jeszcze z ławki rezerwowych Jarrett Jack.

***

Sporo punktów, bo aż 125, rzucili też Houston Rockets, przyjmujący w swoich progach Philadelphię 76ers.

Rakiety zagrały zdecydowanie lepszą trzecią kwartę, w której wypracowały sobie prowadzenie pozwalające im spokojnie dograć końcówkę spotkania. - Graliśmy drużynowo, podawaliśmy zamiast bezsensownie kozłować i wykorzystywaliśmy najłatwiejsze zagrania. Nie próbowaliśmy niczego forsować, po prostu graliśmy swoje i przyniosło to bardzo dobre rezultaty - mówił po meczu Chandler Parsons z Rockets.

Najlepszym strzelcem miejscowych był James Harden ze swoimi 33 oczkami. Jeremy Lin dodał 18 punktów, a double-double na poziomie 17 oczek i 15 zbiórek skompletował Omer Asik. Dla 76ers świetnie grali rezerwowi - Nick Young - 21 punktów i Dorell Wright - 20 oczek.