Euroliga koszykarek: CCC Polkowice po raz drugi ogrywa Salamankę!

Wicemistrzynie Polski przed własną publicznością bardzo chciały skopiować wyczyn z Salamanki i sztuka ta im się udała, bowiem podopieczne Jacka Winnickiego ponownie pokonały hiszpański zespół!

Krzysztof Kaczmarczyk

Trzecia kwarta, wygrana przez koszykarki CCC Polkowice aż 21:4 nie pozostawiła żadnych, nawet najmniejszych złudzeń rywalkom z Salamanki w temacie wywiezienia wygranej z Polski.

Pomarańczowe po przerwie zabrały się do solidnej pracy, bowiem jeszcze w końcówce drugiej przegrywały różnicą punktu, gdy zza łuku celnie przymierzyła Laura Antoja.

W drugiej części podopieczne Jacka Winnickiego zdecydowanie poprawiły grę w defensywie z czego udało się wyprowadzić kilka zabójczych szybkich ataków, które ostatecznie dobiły przyjezdne.

Po stronie CCC królowała Belinda Snell, która w całym spotkaniu wywalczyła 20 punktów, 7 zbiórek i 6 asyst. Po przerwie Australijkę dzielnie wspierała Nneka Ogwumike, która ostatecznie uzbierała 17 punktów.

Pomarańczowe już w pierwszej kwarcie prowadziły 24:12, kiedy to znakomity okres gry notowały Agnieszka Majewska oraz Snell. Australijska rzucająca w tym czasie uzyskała 10 punktów.

Po stronie ekipy z Salamanki wielką ochotę na zwycięstwo miała Marta Fernandez. Hiszpańska rzucająca zakończyła mecz jako najskuteczniejsza jego uczestniczka - 21 "oczek".

Perfumerias Avenida w Polkowicach zagrała bez Nicole Powell, która nawet na sekundę nie pojawiła się na parkiecie.

Wygrana jest bardzo ważna dla temu z Polkowic, bowiem hiszpański zespół to bezpośredni konkurent w walce o awans do fazy play off.

Wynik:

CCC PolkowicePerfumerias Avenida Salamanka 74:63 (24:14, 12:21, 21:4, 17:24) CCC: Belinda Snell 20, Nneka Ogwumike 17, Agnieszka Majewska 13, Magdalena Skorek 9, Walerija Berezyńska 8, Magdalena Leciejewska 4, Laia Palau 3, Walerija Musina 0. Perfumerias Avenida: Marta Fernandez 21, Marija Rezan 9, Le'Coe Willingham 7, Marta Xargay 7, Laura Antoja 7, Egle Sulciute 6, Lucila Pascua 4, Isabel Sanchez 2, Maria Pina 0.  Aktualna tabela grupy C: