NBA: Ligowy klasyk dla Spurs! Knicks wciąż zadziwiają

Danny Green rzutem trzypunktowym na dziewięć sekund przed końcową syreną zapewnił San Antonio Spurs wygraną nad Los Angeles Lakers 84:82. Tymczasem New York Knicks wygrali szósty kolejny mecz!

Jacek Konsek

Choć Danny Green w całym meczu rzucił tylko 11 punktów, jego trójka w ostatnich sekundach okazała się kluczowa dla losów całego meczu. 25-latek idealnie skorzystał z zasłon, wyszedł na wolną pozycję i idealnie przymierzył zza linii 7,24m, nic nie robiąc sobie z będącego blisko Kobe Bryanta.

Dla Spurs była to siódma wygrana w ósmym meczu tego sezonu. Podopieczni Gregga Popovicha są liderami Konferencji Zachodniej. Z kolei dla Jeziorowców była to pierwsza przegrana od czasu zwolnienia z funkcji pierwszego trenera Mike'a Browna.

19 punktów i siedem asyst miał Tony Parker, a 18 oczek i 11 zbiórek dołożył Tim Duncan. Wśród pokonanych 28 punktów uzbierał wspomniany już Bryant, a 13 pkt i 15 zb zapisał na swoim koncie Dwight Howard.

Zwycięski rzut Greena:

***

Zadziwiać nie przestają New York Knicks. Nowojorczycy pokonali na wyjeździe Orlando Magic 99:89 i notują najlepszy start w rozgrywkach (5-0) od sezonu 1993/1994. Wówczas dotarli aż do wielkiego finału.

Jeszcze do przerwy prowadzili Magicy, lecz świetna defensywa w drugiej połowie, a szczególnie czwartej kwarcie (22:13), pozwoliła ostatecznie odnieść piąte kolejne zwycięstwo. - Zatrzymaliśmy ich defensywą. Wykorzystywaliśmy każdą okazję na zbiórkę i oddanie rzutu - mówił po meczu Carmelo Anthony, zdobywca 25 punktów.

Po 21 oczek na konto Knicks dorzucili Raymond Felton oraz J. R. Smith. Dla pokonanych 18 pkt wywalczył J.J. Redick.

***

35 punktów Andersona Varejao i 34 w wykonaniu Kyrie Irvinga to za mało, aby pokonać Brooklyn Nets. Koncert dwóch liderów Cleveland Cavaliers zdał się na nic, bowiem gospodarze triumfowali 114:101.

- To prawdopodobnie najlepszy mecz jaki razem zagraliśmy - mówił po końcowej syrenie Joe Johnson, który wraz z Deron Williams mieli stworzyć jeden z najgroźniejszych duetów na obwodzie w całej NBA. We wtorek potwierdzili ten fakt: "JJ" miał 25 pkt, a Williams oczko więcej.

Nets wygrali trzeci mecz z rzędu, a wspomnianej dwójce idealnie pomagał Brook Lopez, który wykorzystał 10 z 14 prób z gry, co dało w sumie 24 oczka.