MKS Dąbrowa Górnicza już wygrywa

W rozegranym w poniedziałek pierwszym sparingu koszykarze MKS Dąbrowy Górniczej pokonali we własnej hali II-ligowy GTK Gliwice 84:68.

Stanisław Grabowski

Po trzech tygodniach treningów koszykarze z Dąbrowy Górniczej rozegrali pierwszą grę kontrolną. Ich rywalem był zespół GTK Gliwice, który w trakcie przygotowań do zbliżającego się sezonu grał już z GKS Tychy i Śląskiem Wrocław, oba mecze przegrywając. Tym razem gliwiczanie byli blisko sprawienia niespodzianki, ponieważ do przerwy prowadzili trzema oczkami, a o wyniku sparingu zadecydowała czwarta kwarta wygrana przez gospodarzy 19:7.

W szeregach miejscowych z bardzo dobrej strony pokazał się nowy nabytek - Jakub Karolak (autor 17 punktów). Swoje dorzucił także były zawodnik Jezioro Tarnobrzeg, Marek Piechowicz (11 oczek).

W kolejnych grach sparingowych MKS Dąbrowa Górnicza  zmierzy się kolejno:  na wyjeździe z PGE Turów Zgorzelec  (29 sierpnia), ponownie z GTK Gliwice (31 sierpnia) i z BK NH OStrava (1 września). Te dwa ostatnie mecze zostaną rozegrane podczas turnieju w Gliwicach.

MKS Dąbrowa Górnicza  - GTK Gliwice 84:68 (21:21, 22:25, 22:15, 19:7)

MKS: Jakub Karolak 17, Piotr Zieliński 15, Michał Wołoszyn 12, Marek Piechowicz 11, Łukasz Grzegorzewski 9, Marcin Piechowicz 9, Maciej Maj 6, Grzegorz Paszek 2, Marcin Wójcik 2, Patryk Wieczorek 1, Grzegorz Grochowski 0.