Co zdziała BM Slam Stal w I lidze?

autor: Dawid Bilski | 2012-08-09, 07:38 | źródło: inf. własna |

Oceń: Nie lubię Anuluj ()
| Drukuj

Roszady kadrowe to nieodzowny element przerw między rozgrywkami. Do zmian doszło również w zespole BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski.

Z pierwszoligowym klubem, który zagra na tym poziomie rozgrywek po otrzymaniu "dzikiej karty" rozstali się Tomasz Cielebąk, Mariusz Matczak i Krzysztof Spała.

Nowe twarze w Stalówce to natomiast Wojciech Żurawski, Marek Szumełda-Krzycki, Adam Kaczmarzyk oraz Krzysztof Chmielarz. - Zależało mi na utrzymaniu trzonu zespołu, który walczył w poprzednim sezonie. To się udało. Dokonaliśmy zmian, które w perspektywie nowych rozgrywek powinny być dużym wzmocnieniem - mówi Mikołaj Czaja, trener BM Slam Stali. Nowa osoba pojawiła się także w sztabie szkoleniowym ostrowskiej drużyny. Pierwszego trenera wspierał będzie Piotr Nayder, którego zadaniem będzie również praca z zespołami młodzieżowymi.

Fani ostrowskiego zespołu w ostatnich sezonach, kiedy grał on na parkietach II ligi przyzwyczajeni byli do częstych wygranych. Na wyższym szczeblu o każdy sukces będzie niezwykle trudno. Celem BM Slam Stali w ruszających pod koniec września rozgrywkach będzie utrzymanie w gronie pierwszoligowców.  - Cel mamy określony przez zarząd klubu i sponsorów. Nie będzie nam łatwo bo liga jest dość mocna. Nie będziemy jednak minimalistami i jeżeli otworzy się furtka, aby powalczyć o coś wszystko to zrobimy wszystko aby to osiągnąć. Mamy zespół z charakterem i bardzo waleczny. Wierzę, że przy odpowiednim szczęściu i pracy ugrać coś więcej niż tylko walka o utrzymanie - powiedział szkoleniowiec drużyny z Ostrowa Wielkopolskiego.

Cel nr 1 podopiecznych Mikołaja Czai to utrzymanie

Polub Koszykówkę na Facebooku  
Oceń: Nie lubię Anuluj ()
| Drukuj

Powiązane artykuły

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.

Ostatnie komentarze

Sortuj:
barakuda

Niektórzy zwolennicy Stali przebąkują nawet o pierwszej czwórce ale to mało prawdopodobne. U siebie Stal będzie napewno grozna dla kazdego i pewnie o play-offy walczyć będzie ale i o to w tym roku nie będzie łatwo.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Senti

Między pierwszą a drugą ligą jest przepaść więc Stal może tylko i wyłącznie zagrać o utrzymanie. To, że w poprzednim sezonie w Pucharze PZKOSZ zaszli tak daleko to jeszcze o niczym nie świadczy. Trzeba jednak przyznać, że transfery robią wrażenie. Marek Szumełda-Krzycki to jeden z najbardziej utalentowanych zawodników w I lidze a Wojtek Żurawski będzie chciał się zrehabilitować za słaby poprzedni sezon i kompromitujący wynik w II lidze z OPEN Basket Pleszew. Także utrzymać powinni się spokojnie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.