TBL: Srogi rewanż zgorzelczan. 22-punktowa wygrana PGE Turowa! (wynik)

PGE Turów Zgorzelec srogo zrewanżował się za porażkę w pierwszym meczu z Anwilem we Włocławku. W drugim spotkaniu od drugiej kwarty goście odjeżdżali rywalom i ostatecznie zwyciężyli różnicą aż 22 punktów. W rywalizacji obu drużyn jest 1:1, a kolejne dwa mecze rozegrane zostaną w Zgorzelcu.

Koszykarze PGE Turowa - ubiegłoroczni finaliści mistrzostw Polski - zrewanżowali się Anwilowi za porażkę w pierwszym meczu ćwierćfinału. Po pierwszej remisowej kwarcie, w drugiej włocławianie zostali sprowadzeni na ziemię (27:11 dla podopiecznych Jacka Winnickiego!).

Znakomitą partię rozegrał w pierwszej połowie Amerykanin David Jackson. Obrońca Turowa rzucił w niej 17 (4/5 za trzy) ze swoich 19 punktów. Skuteczny był także Daniel Kickert (19 "oczek") oraz Ronald Moore (14 punktów, 5 zbiórek, 4 asysty).

Włocławianie trafili tylko 5 na 24 oddane rzuty za trzy.  Anwil Włocławek - PGE Turów Zgorzelec 63:85 (24:24, 11:27, 15:18, 13:16)

Anwil Włocławek: J. Allen 14, C. Edwards 13, K. Szubarga 9, N. Lewis 8, L. Kinnard 7, D. Berisha 6, Ł. Majewski 4, L. Harrington 2, B. Wołoszyn 0, K. Maciejewski 0.

PGE Turów Zgorzelec: D. Kickert 19 (8 zb), D. Jackson 19, R. Moore 14, K. Wysocki 11, A. Cel 5, M. Chyliński 5, D. Kulig 4, M. Gabiński 4, A. Lee 4, G. Gustas 0, D. Lauderdale 0, A. Mielczarek 0.

Stan rywalizacji: 1:1