Zdobył 28 i 25 punktów dla Newy York Knicks. Kim jest Jeremy Lin? (wideo)

New York Knicks pokonali w nocy na swoim parkiecie Utah Jazz 99:88. Bohaterem gospodarzy nie był ani Carmelo Anthony (po 6 minutach doznał kontuzji), ani Amare Stoudemire (nie wystąpił w meczu z powodu rodzinnej tragedii). Knicks do wygranej poprowadził Jeremy Lin.

Rafał Malinowski

Lin (koledż Harvard) dopiero po raz 11. w tym sezonie zaprezentował się na parkiecie. W ciągu 45 minut zdobył 28 punktów, 8 asyst, 2 zbiórki i 2 przechwyty. Dodajmy, że dwa dni wcześniej, gdy NY Knicks pokonali New Jersey Nets Jeremy Lin zapisał na swoim koncie 25 punktów, 7 asyst, 5 zbiórek i 2 przechwyty.

Rozgrywający nowojorczyków urodził się 23 sierpnia 1988 roku w Palo Alto (Kalifornia). Choć jest on Amerykaninem, to jego rodzice pochodzą z Tajwanu (to pierwszy zawodnik w NBA wywodzący się z tego kraju). Lin w tym sezonie już wcześniej grał w New York Knicks, ale opuścił klub i przeniósł się do ligi koreańskiej. Tam w jednym z meczów uzyskał triple-double i znów został wezwany przez Knicksów.

W ostatnich dwóch meczach był prawdziwym liderem drużyny i wiele wskazuje na to, że zakotwiczy w niej na dłużej. W ubiegłym sezonie Lin rozegrał 29 meczów w barwach Golden State Warriors - w 10,5 min zdobywał 4,0 pkt, 1,9 as i 1,3 zb.

Telewizja ESPN wyliczyła, że gdy liderzy drużyny z Nowego Jorku - Anthony i Stoudemire zdobywali 25 punktów i więcej to Knicks z reguły przegrywali (bilans 5:11). Jeśli na takim poziomie gra Lin, NYK dwukrotnie zwyciężyli!