NBA: W Mieście Aniołów tym razem górą Lakers, Pacers zdobyli United Center

Drugie tegoroczne derby Miasta Aniołów dla Los Angeles Lakers, którzy pokonali Clippers 96:91, mimo że do składu Clips powrócił Chris Paul. Tymczasem w NBA nie ma już drużyny niepokonanej we własnej hali. Pierwszą porażkę na własnym parkiecie zanotowali bowiem koszykarze Chicago Bulls, którzy nie sprostali Indianie Pacers 90:95.

Jacek Konsek

Lakers przegrali z Clippers dwa mecze przedsezonowe i jedno spotkanie w sezonie zasadniczym. Dzięki świetnej grze w czwartej kwarcie podopieczni Mike'a Browna w końcu pokonali lokalnego rywala, który w obecnych rozgrywkach mierzy w najwyższe trofeum.

Przez trzy kwarty w Staples Center lepiej spisywali się Clips, lecz w decydujących fragmentach trafiał Kobe Bryant, który 12 ze swoich 24 punktów wywalczył w ostatniej odsłonie. Oczko mniej zapisał na swoim koncie Pau Gasol, który zebrał 10 piłek. 26 punktów dla pokonanych wywalczył Blake Griffin.

Dla Lakers był to 10 triumf w ostatnich 11 meczach w Staples Center. Jeziorowcy z bilansem 11-8 wciąż ustępują lokalnym rywalom (9-6) w Pacific Division.

- Różnica między zespołem z tego sezonu, a poprzedniego jest taka, że mamy więcej pewności siebie i trafiamy w kluczowych momentach czwartej kwarty. Nie mieliśmy tej umiejętności w zeszłych rozgrywkach - powiedział Frank Vogel, trener Indiany Pacers.

Koszykarze z Indianapolis w zeszłym sezonie nie mieli nic do powiedzenia w pierwszej rundzie play off przeciwko Bykom, a w środę pokonali drużynę z Wietrznego Miasta, która jako ostatnia przegrała we własnej hali po raz pierwszy. 22 punkty wywalczył Danny Granger, a dwa mniej dorzucił Roy Hibbert, w tym kluczowym wsad w ostatnich sekundach meczu.

Byki zdobyły tylko 36 punktów po przerwie a w całej czwartej kwarcie Derrick Rose zapisał na swoim koncie ledwo dwa oczka. Bulls grali bez kontuzjowanego Luola Denga i Taja Gibsona. Ich bilans 16-4 wciąż jest najlepszy na Wschodzie.

Dallas Mavericks otrzymali przed meczem z Minnesotą Timberwolves mistrzowskie pierścienie, lecz w American Airlines Center karty rozdawali gracze z Minneapolis, prowadzeni przez Kevina Love'a, autora 31 punktów i 10 zbiórek. Kilka godzin wcześniej Love podpisał nową umowę z Minny, która zagwarantuje mu 60 milionów dolarów za cztery lata gry.

- To dobry dzień, biorąc pod uwagę zarówno to co wydarzyło się wcześniej, jak i to ważne zwycięstwo. W kluczowych momentach udało nam się zatrzymać rywala. Nasz zespół cały czas dojrzewa - powiedział Love.

17 punktów, 12 asyst i siedem zbiórek dopisał do dorobku Leśnych Wilków Ricky Rubio. Leśne Wilki wygrały drugą połowę różnicą 17 punktów, a w pierwszej przegrywały nawet 14 oczkami!

Aż dwie dogrywki potrzebne były do rozstrzygnięcia pojedynku w Salt Lake City, gdzie Toronto Raptors pokonali Utah Jazz 111:106. Świetnie spisali się Europejczycy w barwach kanadyjskiej ekipy, szczególnie Linas Kleiza i Andrea Bargnani - obaj wywalczyli po 25 punktów.

Zwycięstwo Raptorków jest tym cenniejsze, że w premierowej kwarcie przegrywali różnicą aż 18 punktów. Potem ich gra wyglądała coraz lepiej, a tercet Bargnani-Kleiza-Calderon trafił w sumie dziewięć trójek.

- To coś wielkiego. Moi gracze wrócili do meczu i walczyli po złej pierwszej kwarcie. Rzuty Linasa pozwoliły nam rozpocząć pogoń - mówił Dwane Casey, trener Raptors.

Na nieszczęście Toronto ponownego urazu łydki nabawił się Bargnani, który najprawdopodobniej znów będzie musiał odpocząć od koszykówki. - Jestem pewny, że czeka mnie przerwa - mówił Włoch.