Kompromitująca porażka Asseco Prokomu! (wynik)

Asseco Prokom Gdynia rozegrał katastrofalne spotkanie w Kazaniu i przegrał z Uniksem 41:68 w dziewiątej kolejce Euroligi. Mistrzowie Polski, którzy polegli już po raz ósmy, do przerwy zdobyli ledwo 11 punktów!

Jacek Konsek
Gra Asseco Prokomu od samego początku wołała o pomstę do nieba. Mistrzowie Polski w pierwszej połowie zdobyli ledwo 11 punktów, co jest wynikiem niespotykanym nie tylko na poziomie międzynarodowym, ale nawet w rozgrywkach młodzieżowych. Podopieczni Tomasa Pacesasa w ostatnich sekundach osiągnęli pułap 40 punktów, który i tak jest wynikiem poniżej jakiejkolwiek normy. Gdynianie katastrofalnie rzucali za trzy punkty - chybili 20 z 24 prób zza linii 6,75m! Bez komentarza należy również pozostawić występy niektórych zawodników - Lafayette - 2/11, Zamojski - 2/10, Hrycaniuk - 2/8, Szczotka - 0/4. Czytaj relację z tego meczu -->>>
Uniks Kazań - Asseco Prokom Gdynia 68:41 (19:6, 16:5, 19:16, 14:14)
Uniks: Domercant 18, Lyday 12, McCarty 10, Sawrasienko 6, Jawai 5, Wilkinson 5, Samojlenko 4, Paszutin 3, Gołowin 2, Greer 1, Zamanski 0. Asseco: Blassingame 10, Motiejunas 7, Lafayette 6, Hrycaniuk 6, Zamojski 5, Łapeta 4, Seweryn 3, Dimitriew 0, Frasunkiewicz 0, Szczotka 0, Kuebler 0.

1. Regal FC Barcelona 8 8 0 640:472 +168
2. Montepaschi Siena 8 6 2 623:569 +54
3. Uniks Kazań 9 6 3 626:593 +33
4. Galatasaray Stambuł 9 4 5 644:657 -13
5. Asseco Prokom Gdynia 9 1 8 565:664 -99
6. Union Olimpija Lublana 9 1 8 526:669 -143