1. kolejka Lega Basket: Ciężka przeprawa mistrza, świetny występ Homana

Za nami 1. kolejka włoskiej Lega Basket. Na parkiety wybiegli między innymi koszykarze Montepaschi Siena. Mistrzowie Włoch z trudem uporali się na wyjeździe z Banca Tercas Teramo. Zwycięstwo za sprawą znanego z występów w Polsce Jareda Homana odnieśli także gracze Virtusu Bolonia.

Łukasz Żaguń

1. kolejkę Lega Basket zainaugurowali koszykarze mistrza Włoch, którzy podejmowali na wyjeździe ekipę Banca Tercas Teramo. Wbrew pozorom podopieczni trenera Simone Pianigianiego nie mieli łatwej przeprawy, a zwycięstwo w tym pojedynku zapewnili sobie dopiero w ostatnich minutach, wygrywając ostatecznie 75:67.

Świadkami fantastycznego spotkania byli natomiast kibice zgromadzeni w Bolonii, gdzie miejscowy zespół Virtusu Canadian Solar gościł u siebie ekipę Virtusu Rzym. Do wyłonienia zwycięzcy tego starcia potrzebna była dogrywka. Finalnie minimalnie lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali w stosunku 93:91. Najlepiej w drużynie z Bolonii spisał się znany z występów na polskich parkietach Jared Homan, który zdobył dla swojego zespołu 23 punkty.

Ogromną dawkę emocji dostarczyli również swoim kibicom koszykarze Pepsi Caserta i Benettonu Treviso. Losy tego meczu ważyły się do ostatnich sekund. Ostatecznie to były klub Łukasza Koszarka mógł cieszyć się z pierwszego zwycięstwa w tym sezonie. O sukcesie zadecydowała przede wszystkim znakomita postawa Andre Smitha, który w ostatniej partii meczu wziął na siebie ciężar gry i zaaplikował rywalom aż 11 punktów.

Na parkiety nie wybiegli natomiast jeszcze koszykarze zespołu Umana Wenecja. Beniaminek Lega Basket, w barwach którego zagra Szymon Szewczyk swoje zmagania rozpocznie dopiero 15 października. Reprezentanta Polski czeka ciężkie starcie z ekipą mistrza Włoch.

Komplet wyników 1. kolejki Lega Basket:

Banca Tercas Teramo - Montepaschi Siena 67:75 (15:16, 15:17, 21:17, 16:25)
(Amoroso 17, Wanamaker 16, Borisov 15 - Aradori 15, Kaukenas 14, McCalebb 14)

Banco di Sardegna Sassari - Novipiù Casale Monferrato 78:58 (16:13, 19:12, 25:19, 18:14)
(Diener 25, Hosley 13, Metreveli 9, Plisnić 9 - Temple 13, Trapani 10, Janning 9)

Virtus Canadian Solar Bolonia - Virtus Rzym 93:91 (19:21, 21:16, 17:15, 14:19, OT 22:20)
(Homan 23, Koponen 14, Sanikidze 13 - Dasić 22, Tucker 20, Datome 15)

Pepsi Caserta - Benetton Treviso 85:84 (20:18, 20:20, 19:21, 26:25)
(Smith 24, Collins 19, Rose 13 - Becirović 20, Adrien 18, Scalabrine 16)

Vanoli-Braga Cremona - Bennet Cantù 60:72 (8:22, 21:18, 18:22, 13:10)