Dream nadal na dnie

Silver Stars znów wygrywają w dramatycznych okolicznościach, Atlanta Dream znów przegrywa, już po raz 17 w tym sezonie, a Lauren Jackson i Sue Bird znów są nie do zatrzymania i dają zwycięstwo ekipie Seattle Storm, a drużyna Sparks znów nie potrafi wygrać przed własną publicznością. Tak w skrócie można podsumować minioną noc na parkietach ligi WNBA.

Krzysztof Kaczmarczyk

Kibice w AT&T Center w San Antonio nie mogą narzekać na brak emocji. Kilka dni temu Srebrne Gwiazdy wygrały swój mecz po dogrywce, w czwartek natomiast dzięki skutecznej akcji na 5,5 sekundy przed końcem Sophie Young San Antonio pokonały Sacramento Monarchs 68:67. Praktycznie całe spotkanie należało do Monarchiń, które przed ostatnią kwartą prowadziły 7 punktami. Ostatnie 10 minut to jednak powrót do gry gospodyń tej potyczki. Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatnie sekundy. Najpierw bardzo ważną trójkę trafiła rozgrywająca Becky Hammon, a najważniejszą akcję dla losów meczu przeprowadziła Young, która na 5,5 sekundy przed końcową syreną przeprowadziła akcję 2+1 ustalając wynik spotkania.

Dla Silver Stars była to dziewiąta wygrana we własnej hali na 10 rozegranych spotkań. Najlepszą zawodniczką spotkania była bohaterka Sophie Young, która na swoim koncie zapisała 20 punktów i 12 zbiórek.

- Kiedy w samej końcówce spotkania przegrywasz pięcioma punktami, czekasz na jakieś doskonałe zagrania, które mogą obrócić szalę zwycięstwa na korzyść twojego zespołu. Takie zagrania nam się przydarzyły. Najpierw celny rzut za 3 Hammon, a potem akcja Young. To były właśnie takie zagrania, które dają zwycięstwo - mówił po meczu szkoleniowiec Silver Stars Dan Hughes

33 punkty Lauren Jackson oraz 23 oczka Sue Bird pozwoliły odnieść spokojną wygraną Seattle Storm w meczu na własnym parkiecie przeciwko New York Liberty. Australijska środkowa wykorzystała bezwzględnie fakt, iż w pierwszej kwarcie kontuzji palca doznała Janell McCarville i musiała opuścić parkiet grając zaledwie 8 minut.

- Mówiłem, że Storm mają dwie znakomite zawodniczki, które musimy powstrzymać. Mówiłem, ale te dwie zawodniczki udowodniły po raz kolejny, że są znakomite i były nie do zatrzymania - pryzynał po meczu szkoleniowiec Liberty Pat Coyle.

Bird trafiła w tym meczu 10 z 13 oddanych rzutów i miała również 6 asyst - głównie po zagraniach pick-and-roll z Jackson. - Pick-and-roll to coś co umiemy grać dobrze i gramy to bardzo często. To zagranie daje nam dużo opcji w ataku. Mi wpadło dziś kilka rzutów z półdystansu i rywalki nie umiały znaleźć odpowiedzi na to nasze granie - mówiła po meczu rozgrywająca Storm.

Pod wrażeniem gry swojej rozgrywającej był również trener Storm Brian Agler. - Sue ma za sobą fantastyczny wieczór. Długo czekałem na taką grę w jej wykonaniu, gdyż w ostatnim czasie zdecydowanie poprawiła swój rzut, co było dzisiaj widać doskonale.

Godnym odnotowania faktem był również przechwyt w pierwszej kwarcie Yolandy Griffith, dla której był to przechwyt numer 500 w jej karierze.

Do największej niespodzianki dnia doszło w Los Angeles, gdzie tamtejsze Sparks uległy 88:70 ekipie Minnesoty Lynx. Spotkanie przez trzy kwarty miało bardzo wyrównany przebieg, jednak ostatnie 10 minut to zdecydowana dominacja Rysic, które wygrały tą część aż 32:15. Bohaterką konfrontacji była Seimone Augustus, która w całym spotkaniu zebrała na swoim koncie 29 punktów. Trzy punkt mniej dla Sparks wywalczyła Lisa Leslie, dodając to tego jeszcze 10 zbiórek.

Sparks w tym spotkaniu zanotowały najgorszą w tym sezonie skuteczność rzutów z gry - 36,8 proc., a w rzutach za 3 punkty trafiły zaledwie 3 z 20 prób.

Wyniki:

Atlanta Dream - Houston Comets 65:72 (6:18, 20:18, 19:15, 20:21)

Atlanta: B.Lennox 15, I.Latta 13, K.Feenstra 11, K.Haynie 8, J.Lacy 6, I.Castro-Marques 5, A.Strother 3, T.Young 2, K.Terry 2

Houston: M.Snow 17, S.Lyttle 15, S.Johnson 12, H.Maiga-Ba 8, M.Ajavon 7, S.Holmes 4, L.Byears 4, E.White 3, M.Williams 2

San Antonio Silver Stars - Sacramento Monarchs 68:67 (20:17, 12:17, 20:25, 16:8)

San Antonio: S.Young 20, B.Hammon 16, A.Wauters 12, M.Atunrase 7, V.Johnson 4, H.Darling 4, E.Lawson-Wade 3, R.Riley 2, E.Buescher 0, S.Irvin 0

Sacramento: R.Brunson 18, N.Powell 9, S.Robinson 9, T.Penicheiro 8, A.Williams 6, C.Kelly 6, K.Smith 5, L.Harper 4, C.Newton 2, A.Franklin 0

Seattle Storm - New York Liberty 84:71 (22:14, 29:24, 15:11, 18:22)

Seattle: L.Jackson 33, S.Bird 23, S.Swoopes 9, S.Cash 8, Y.Griffith 4, K.Gearlds 3, C.Little 2, A.Robinson 2, T.Wright 0, S.Ely 0, K.O’Neill

New York: S.Christon 19, E.Carson 16, C.Kraayeveld 11, T.Jackson 8, E.Larkins 8, L.Willis 6, L.Moore 2, A.Battle 1, J.McCarville 0, L.Mitchell 0, E.Thorn 0

Los Angeles Sparks - Minnesota Lynx 70:88 (17:16, 18:19, 20:21, 15:32)

Los Angeles: L.Leslie 26, C.Parker 12, M.Ferdinand-Harris 12, D.Milton-Jones 9, S.Spencer 6, S.Bobbitt 3, C.Thomas 2, R.Masciadri 0, K.Brown 0, T.Johnson 0, J.Moore 0

Minnesota: S.Augustus 29, C.Wiggins 19, A.DeForge 11, N.Anosike 9, C.Houston 8, N.Ohlde 5, N.Quinn 5, V.Hayden 2, L.Thomas 0, L.Harding 0, K.Rasmussen 0