10. kolejka FGE: CCC poległo w Toruniu! Spacerek Wisły (wyniki)

Pierwszej porażki w obecnym sezonie doznały koszykarki CCC Polkowice, które przegrały w Toruniu z Energą 84:89. Na samym szczycie tabeli usadowiła się Wisła Can-Pack Kraków, która bez problemu zwyciężyła KK ROW Rybnik 80:56.

Jacek Konsek
Polkowiczanki po raz pierwszy w bieżących rozgrywkach zeszły z parkietu pokonane. Toruńska Energa zwyciężyła CCC 89:84, a kapitalną partię rozegrał zagraniczny kwartet Maksimovic-Sepulveda-Page-Metcalf, który zdobył 79 z 89 punktów zespołu! Wśród pokonanych 20 oczek zapisała na swoim koncie Evanthia Maltsi, 12 asyst rozdała Sharne Zoll, a siedem bloków stało się udziałem Agnieszki Majewskiej. Krakowianki, jedyny zespół bez porażki w FGE, szybko narzuciły rywalkom swój styl gry i z minuty na minutę powiększały swoją przewagę. Mistrzynie Polski miały po swojej stronie więcej atutów, a na dodatek nie dały pograć liderce KK ROW Rybnik Sybil Dosty. Biała Gwiazda zapisała na swoim koncie aż 15 zbiórek i 13 asyst więcej niż śląski zespół. 18 oczek dla zwyciężczyń uzbierała Erin Phillips, wśród pokonanych 14 punktów wywalczyła Alexis Rack, lecz na kiepskiej skuteczności 5/20. Pięć z sześciu meczów przed własną publicznością zwyciężyły w tym sezonie koszykarki ŁKS Siemens AGD Łódź. W sobotę okazały się lepsze od MKS Tęczy Leszno, triumfując 69:60. Kluczowa dla losów rywalizacji była druga kwarta, wygrana przez ŁKS 24:11. Po 15 oczek dla zwyciężczyń uzbierał duet Trofimowa-Hoewisch. Walka drużyn ze środka tabeli także może być emocjonująca, co pokazało spotkanie w Pruszkowie, gdzie Matizol Lider nieznacznie poległ w starciu z Artego Bydgoszcz. Tym samym oba zespoły zrównały się punktami i mają ich na swoich kontach 14. Bydgoszczanki przechyliły szalę zwycięstwa na swoją korzyść w ostatniej kwarcie, wygranej 20:13. Najskuteczniejszą w zespole Artego była Elżbieta Mowlik, autorka 13 punktów (3/3 za trzy). Warto również zwrócić uwagę na przewagę w zbiórkach gości - 40:24. W Poznaniu kibice znów oglądali porażkę INEI AZS - jedynej drużyny w FGE bez zwycięstwa. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka nie miały nic do powiedzenia w meczu przeciwko Akademiczkom z Gorzowa. Jedynym jasnym punktem zespołu z Wielkopolski była Eliza Horodeńska, która zdobyła 20 punktów.
Wisła Can-Pack Kraków - KK ROW Rybnik 80:56 (25:16, 13:6, 20:10, 22:24)
Wisła: Phillips 18, Bjelica 11, Dabovic 10, Powell 10, Czarnecka 9, Kobryn 8, De Mondt 6, Krężel 4, Pawlak 2, Ujhelyi 2, Śnieżek 0. KK ROW: Rack 14, Harris 9, Dosty 8 (10 zb), Skorek 7, Fitz 4, Radwan 4, Suknarowska 4, Gawor 4, Rickeviciute 2, Morawiec 0.
Energa Toruń - CCC Polkowice 89:84 (18:22, 23:21, 22:21, 26:20)
Energa: Maksimovic 24, Sepulveda 21, Metcalf 15, Tłumak 8, Mitchell 2, Idczak 0, Ratajczak 0. CCC: Maltsi 20, Frazee 13, Musina 12, Gajda 12, Majewska 10, Perovanovic 7, Petroynte 6, Zoll 4 (12 as), Walich 0.
ŁKS Siemens AGD Łódź - MKS Tęcza Leszno 69:60 (19:21, 24:11, 13:14, 13:14)
ŁKS: Trofimowa 15, Hoewisch 15, Raymond 11, Dalembert 10, Jeziorna 7, Prochaska 7, Urbanowicz 4, Kenig 0. Tęcza: Grabowska 17, Sissoko 14, Freeman 13, Urbaniak 7, Kuncewicz 4, Chomicka 3, Bednarczyk 2, Mukosiej 0, Gala 0.
Matizol Lider Pruszków - Artego Bydgoszcz 61:64 (14:19, 19:8, 15:17, 13:20)
Lider: Tomiałowicz 15, Oha 14, Holt 12, Pietrzak 7, Colson 6, Chomać 4, Szczechowiak 3, Stanek 0, Rozwadowska 0. Artego: Mowlik 13, Taylor 11, Szott 10, Jimenez 8, Szymczak-Górzyńska 8, Kułaga 7, Koc 4, Mrozińska 3, Urbaniak 0, Kuras 0.
INEA AZS Poznań - AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 47:73 (11:19, 17:22, 6:14, 13:18)
INEA: Horodeńska 20, Gawrońska 7, Woźniak 6, Marciniak 4, Adamowicz 4, Mistygacz 3, Kotnis 2, Wiśniewska 1, Janikowska 0. AZS PWSZ: Smalley 15, Nnamaka 14, Brown 12, Skobel 10, Kaczmarczyk 7, Johnson 7, Dźwigalska 3, Chaliburda 2, Trębicka 2, Weaver 1, Maruszczak 0. AKTUALNA TABELA FORD GERMAZ EKSTRAKLASY