Problem ze zmiennikami - relacja z meczu BM Węgiel Stal Ostrów Wlkp. - WKK Wrocław

Mimo że przed tym spotkaniem oba zespoły legitymowały się takim samym dorobkiem punktowym, to jego zdecydowanym faworytem byli gospodarze, którzy pokonali zespół z Wrocławia.

Dawid Bilski

W pierwszej kwarcie popis skutecznej gry zaprezentował Łukasz Olejnik. Środkowy BM Węgiel Stali grał jak profesor przy młodych zawodnikach WKK. W 8 minucie miał już na swoim koncie 13 punktów (3x3) a jego drużyna wygrywała 21:10.

Kilkunastopunktowa punktowa przewaga ostrowian stopniała w drugiej odsłonie spotkania. Od samego początku aktywny w WKK był Bartosz Diduszko. Jego dwie "trójki" sprawiły, że 13. minucie było 27:21 dla gospodarzy.

Kluczowa dla losów meczu okazała się trzecia "ćwiartka". Zespół z Wrocławia przez 5 minut nie potrafił zdobyć punktów z gry i przegrał ten fragment aż 1:16. Złą serię gości przerwał dopiero Jan Grzeliński, który rzucił 7 punktów z rzędu dla WKK. Mimo niskiego wzrostu nie bał się wchodzić pod kosz.

Przed ostatnią kwartą BM Węgiel Stal wygrywała 64:42. Otworzył ją celnym trafieniem z półdystansu Mikołaj Serbakowski - 15-letni ostrowianin występujący w barwach WKK. W końcówce spotkania gospodarze pozwolili swoim przeciwnikom na częściowe zniwelowanie strat i ostatecznie zwyciężyli 78:67.

- Dopóki na parkiecie znajdowali się podstawowi zawodnicy naszej drużyny to gra wyglądała całkiem dobrze. Naszym problemem była gra zmienników. Musimy popracować nad tym, aby w momencie rotacji składem nie siadała nasza gra - powiedział Mikołaj Czaja, trener BM Węgiel Stali.

BM Węgiel Stal - WKK Wrocław 78:67 (23:12, 17:15, 24:15, 14:25)