Hit dla CCC - relacja z meczu KK ROW Rybnik - CCC Polkowice

W hitowym spotkaniu 7. kolejki Ford Germaz Ekstraklasy koszykarki CCC Polkowice zwyciężyły w Rybniku miejscowy KK ROW 55:51. Spotkanie ustawiła seria 18:0, która Pomarańczowe zanotowały na przełomie drugiej i trzeciej kwarty.

Jacek Konsek
Początek spotkania należał do polkowiczanek. To one osiągnęły nieznaczną przewagę, głównie po skutecznej grze dwójki podkoszowych Majewska-Perovanovic. Miejscowe miały problem z konstruowaniem akcji w ofensywie, lecz celnie trafiały zza linii 6,75m, dzięki czemu dotrzymywały kroku liderkom FGE. Druga kwarta lepiej rozpoczęły miejscowe, które przyspieszyły grę w ofensywie – trudności z nadążaniem za Harris i Rack miały zawodniczki z Polkowic, a na dodatek pod koszami rządziła Dosty (12 pkt i 8 zb do przerwy), która w polu trzech sekund, nie miała sobie równych. Po zaledwie 2,5 minutach gry w tej odsłonie CCC miało pięć przewinień, a ROW osiągnął nawet siedmiopunktowe prowadzenie - 31:24. Rybnicka hala oszalała i wydawało się, że rewelacja rozgrywek złapała swój rytm. Tymczasem jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki sytuacja zmieniła się jak w kalejdoskopie. Na przełomie drugiej i trzeciej odsłony Polkowiczanki zanotowały serię 18 punktów z rzędu i wyszły na prowadzenie 42:31. Kapitalnie swoimi koleżankami kierowała Zoll, która idealnie obsługiwała czy to Majewską czy Perovanović, a dodatkowo z dystansu zaczęła trafiać Maltsi. Bezradne rybniczanki nie miały koncepcji jak przeciwstawić się dobrej grze CCC - bazowały jedynie na indywidualnych akcjach swoich liderek. Seria ta ustawiła dalsze losy spotkania. Polkowiczanki kontrolowały wydarzenia na parkiecie i nie pozwalały zbliżyć się koszykarkom Mikołajca na niebezpieczną dla nich odległość. Sytuacja taka utrzymywała się do ostatnich minut najważniejsze batalii 7. Kolejki FGE, choć ambitne gospodynie nie dawały za wygraną i dwukrotnie zbliżyły się na odległość trzech punktów. W końcówce kropkę nad "i" postawiła Sharne Zoll, która najpierw uciszyła rybnicką halę rzutem za trzy punkty, a chwilę potem celnym rzutem osobistym ustaliła wynik meczu na 55:51. Filigranowa rozgrywająca CCC zapisała na swoim koncie sześć punktów, siedem zbiórek, sześć zbiórek i cztery przechwyty. - Dzisiaj poprzeczka była zawieszona zdecydowanie najwyżej. Cieszę się tym bardziej ze zwycięstwa, a drużyna z Rybnika na pewno będzie jeszcze czarnym koniem rozgrywek - powiedziała po ostatnim gwizdku Agnieszka Majewska, zawodniczka CCC.
KK ROW Rybnik - CCC Polkowice 51:55 (16:17, 15:15, 8:14, 12:9)
ROW: Harris 17, Dosty 16 (15 zb), Rack 7, Fitz 5, Suknarowska 3, Rickeviciute 2, Radwan 1, Skorek 0, Morawiec 0, Gawor 0. CCC: Perovanović 13, Musina 10, Frazee 9, Majewska 8, Zoll 6, Maltsi 6, Gajda 3, Walich 0, Petronyte 0.