ME koszykarek: Zwycięstwo Polek w meczu o wszystko!

W meczu o "być albo nie być" na mistrzostwach Europy, polskie koszykarki pewnie pokonały Niemki 75:60. Dzięki tej wygranej podopieczne Dariusza Maciejewskiego wywalczyły przepustkę do dalszych gier.

Jacek Konsek
Polki przystępował do niedzielnej potyczki po bardzo słabym sobotnim spotkaniu, z kolei Niemki po świetnej walce przeciwko utytułowanym Hiszpankom. Dla obydwu ekip mecz ten miał niebagatelne znaczenie - zwycięstwo dawało jednej z ekip awans do kolejnej rundy, porażka oznaczała koniec marzeń o grze o najwyższe cele. Polki rozpoczęły z animuszem i dużą agresywnością zarówno w ataku, jak i obronie. Szybko wyszły na kilku punktowe prowadzenie i wydawało się, że biało-czerwone odskoczą rywalkom. Niestety przyszła fatalna, druga kwarta, w której podopieczne Dariusza Maciejewskiego trafiły tylko siedem punktów! Ostatecznie po pierwszych 20 minutach było remisowo, 30:30. Czytaj wypowiedzi po meczu Polska - Niemcy --> Po przerwie nasze rodaczki dały pokaz dobrej koszykówki, po raz pierwszy na tych mistrzostwach. Nie dość, że nie miały problemów ze zdobywaniem punktów, to na dodatek mocno uprzykrzały życie Niemkom w defensywie. Nasz zachodnie sąsiadki nie umiały sobie poradzić szczególnie z Eweliną Kobryn, która po słabym występie w sobotę, tym razem była najjaśniejszą postacią w naszym zespole, zdobywając 16 punktów i dziewięć zbiórek. Polki imponowały szczególnie w rzutach za dwa punkty, gdzie zanotowały ponad 56 proc. skuteczność. Agresywna gra zaowocowała również 23 rzutami wolnymi, z czego koszykarki Maciejewskiego wykorzystał 19 prób. Warto ponadto podkreślić aż 23 straty zespołu niemieckiego, na co duży wpływ miał intensywny nacisk biało-czerwonych. W poniedziałek Polki zmierzą się z Hiszpanią w ostatnim meczu grupowym. Nawet w przypadku porażki, nasze koszykarki uzyskają awans do dalszych gier.
Polska: Ewelina Kobryn 16, Agnieszka Skobel 11, Małgorzata Babicka 11, Paulina Pawlak 10, Agnieszka Szott 9, Agnieszka Kaczmarczyk 7, Elżbieta Mowlik 7, Justyna Żurowska 4, Patrycja Gulak-Lipka 0, Katarzyna Dźwigalska 0, Anna Pietrzak 0. Niemcy: Romy Bar 13, Anne Breitreiner 11, Sarah Austmann 11, Dorote Richter 10, Tina Menz 8, Lea Mersch 5, Svenja Greunke 2, Katharina Kuhn 0, Petra Glaser 0, Lisa Koop 0, Birte Thimm 0, Stephanie Wagner 0. Czytaj również: Sensacja w polskiej grupie! --> Tabela Grupa C