NBA: Popis Bosha, Miami na prowadzeniu!

Chris Bosh udowodnił, że słowa jakoby w Miami Heat było tylko dwóch świetnych graczy są mocno krzywdzące w stosunku do jego osoby. Podkoszowy Żaru rozegrał kapitalny mecz (34 pkt) i poprowadził drużynę z Florydy do wygranej nad Chicago 96:85.

Jacek Konsek
Chris Bosh pomylił się w pierwszych trzech rzutach w meczu, lecz później grał już koncertowo. Wykorzystał 13 z ostatnich 15 prób i zakończył spotkanie z 34 punktami. To zdecydowanie najlepszy występ podkoszowego Heat w tegorocznych play off. Dzięki niemu Miami pokonało Chicago i objęło prowadzenie w serii 2:1. - Chris jest profesjonalistą. Robi to co od niego oczekujemy w tej serii. Naprawdę gra świetnie - chwalił kolegę z zespołu Dwyane Wade, który dorzucił 17 oczek. Pięć więcej zapisał na swoim koncie LeBron James. Bosh udowodnił tym samym, że słowa Carlosa Boozera przed początkiem rywalizacji pomiędzy Heat a Bulls były mocno nietrafione. Podkoszowy Chicago stwierdził, że w Miami jest tylko dwóch świetnych graczy i nie ma żadnej Wielkiej Trójki w ekipie Żaru. Kluczem do wygranej dla gospodarzy okazała się seria 9:0 w połowie ostatniej odsłony, w tym trzypunktowa akcja Jamesa. Żar wygrał wszystkie spotkania w play off u siebie (7-0), z kolei Byki przegrały drugi mecz z rzędu po raz pierwszy od połowy lutego. - Nasza defensywa szwankuje, musimy nad nią popracować. Przez cały rok drużyny trafiały poniżej tej średniej (50,7 proc.), szczególnie w czwartej kwarcie. Dzięki temu właśnie wygrywaliśmy - analizował Luol Deng, skrzydłowy Bulls. Wśród pokonanych 26 punktów i 17 zbiórek zgromadził Boozer, a Derrick Rose dorzucił 20, lecz na kiepskiej skuteczności - 8/19. Mecz numer 4 ponownie w Miami, we wtorek.
http://storage.web3.sp...620439.gif border=0 align=center Miami Heat - Chicago Bulls 96:85 (18:15, 25:25, 25:25, 28:20)
Miami: Chris Bosh 34, LeBron James 22 (10 as), Dwyane Wade 17, Udonis Haslem 8, Mike Bibby 6, Mario Chalmers 6, Joel Anthony 3, Mike Miller 0. Chicago: Carlos Boozer 26 (17 zb), Derrick Rose 20, Luol Deng 14, Taj Gibson 11, Keith Bogans 4, Ronnie Brewer 4, Kyle Korver 3, C.J. Watson 2, Joakim Noah 1, Omer Asik 0. Stan rywalizacji: 2:1 dla Miami Zobacz terminarz play off NBA ->