Klęska gospodarzy - relacja z meczu Olimp MKS Start Lublin - Spójnia Stargard Szczeciński

Bez chorego Sergiusza Prażmo lublinianie nie potrafili nawiązać walki podkoszowej z rywalami, co znalazło odzwierciedlenie w wyniku. Goście prowadzili przez cały czas, zaprezentowali również solidną grę w defensywie.

Paweł Patyra

Start rozpoczął mecz najgorzej jak mógł. Spójnia doprowadziła do stanu 9:0 i trener Dominik Derwisz poprosił o przerwę, ale tylko jeden z jego podopiecznych - Michał Aleksandrowicz wykazywał ambicję i zaangażowanie. To było za mało, aby Spójnia poczuła się zagrożona.

Gospodarze ożywili się w drugiej kwarcie. Trafienia z dystansu Tomasza Prostaka i Przemysława Łuszczewskiego spowodowały, że na tablicy wyświetlił się wynik 12:14. Mimo to stargardzka drużyna opanowała sytuację, a kwintesencją bezradności lublinian był faul Aleksandrowicza w ostatniej sekundzie na rzucającym z połowy boiska Tomaszu Stępniu. Ten jednak trafił zaledwie jeden rzut wolny.

Druga połowa przebiegała pod dyktando Spójni. Na 120 sekund przed końcem trzeciej kwarty Łuszczewski celnym rzutem z dystansu zmniejszył prowadzenie rywali do 10 punktów, jednak Start nie poszedł za ciosem.

Mimo rozluźnienia goście kontrolowali przebieg gry. W końcówce trener Aleksandrowicz desygnował na parkiet Arkadiusza Soczewskiego i Łukasza Ważnego. Z kolei w drużynie Olimp MKS Startu debiut zaliczył Mateusz Prażmo.

Gospodarze zaprezentowali fatalną skuteczność rzutów za dwa punkty - zaledwie 24 procenty. Wyraźnie ustępowali przeciwnikowi również pod względem zbiórek i zanotowali czwartą w sezonie porażkę różnicą ponad 20 punktów.

Olimp MKS Start Lublin - Spójnia Stargard Szczeciński 43:66 (7:14, 14:16, 13:17, 9:19)