Bez niespodzianki w akademickich derbach - relacja z meczu KSSSE AZS PWSZ Gorzów - INEA AZS Poznań

W niedzielę w Gorzowie odbyły się akademickie derby w Ekstraklasie kobiet. Poznańskie zawodniczki dobrze się prezentowały, jednak ze sporą przewagą wygrały gospodynie tego pojedynku.

Dawid Lis
Dawid Lis

Przed spotkaniem Jelena Leuczanka wręczyła upominki dzieciom z Domu Dziecka.

Gorzowianki od początku starały się zdobyć przewagę nad akademiczkami z Wielkopolski, jednak te nie dawały za wygraną. W pierwszej kwarcie po początkowym prowadzeniu gospodyń, nawet jedenastoma punktami, pod koniec tej części gry przewaga zmalała do czterech. Początek drugiej kwarty to gra obu ekip kosz za kosz. Po blisko ośmiu minutach gry w tym fragmencie na tablicy pojawił się pierwszy remis 36:36. Gorzowianki jednak nie dały wyjść na prowadzenie zawodniczką INEI i na przerwę schodziły z prowadzeniem 44:40.

Drugą połowę lepiej rozpoczęły poznanianki, które już po trzech minutach gry wyszły na prowadzenie. Było to minimalne, chwilowe i jedyne prowadzenie zawodniczek ze stolicy Wielkopolski. Szybko rzuciła Katarzyna Dźwigalska, która odzyskała prowadzenie dla gospodyń. Po tym rzucie przewagę osiągnęły podopieczne trenera Dariusza Maciejewskiego, które z minuty na minutę zwiększały przewagę. Koszykarkom z Poznania sił wystarczyło zaledwie na 25 minut meczu. - Muszę pochwalić zespół z Poznania, że grał z nami do 25 minuty jak równy z równym - komentował po meczu szkoleniowiec AZS PWSZ, Dariusz Maciejewski.

Na parkiecie pojawiły się Jelena Leuczanka oraz Kalana Greene. Szkoleniowiec gorzowianek chciał sprawdzić w jakiej formie na obecną chwilę znajdują się jego podstawowe zawodniczki. Obie reprezentantki KSSSE AZS PWSZ przed publicznością prezentowały się krócej niż zwykle. W ostatniej kwarcie w trakcie meczu pojawiły się również Sara Zachorska, dla której to był debiut oraz Agata Chaliburda. - Cieszę się, że wszystkie zawodniczki mogły dzisiaj zagrać - mówiła po pojedynku z zespołem z Poznania Izabela Piekarska.

Gorzowskie akademiczki w drugiej połowie zagrały zdecydowanie lepiej w obronie, a także bardzo dobrze w ataku, wykorzystując błędy rywalek. Najwięcej punktów dla gorzowskiej drużyny zdobyła Izabela Piekarska, która zapisała ich 21. Wśród gości z Poznania najskuteczniejsza okazała się Elżbieta Mowlik, która zdobyła 18 oczek.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów - INEA AZS Poznań 87:65 (25:19, 19:21, 24:15, 19:10)

KSSSE AZS: Izabela Piekarska 21 (1x3), Justyna Żurowska 17 (1), Agnieszka Skobel 11 (1), Katarzyna Dźwigalska 7 (1), Johannah Leedham 2 oraz Samantha Richards 14, Agnieszka Kaczmarczyk 9, Jelena Leuczanka 4, Agata Chaliburda 2, Claudia Trębicka 0, Sara Zachorska 0, Kalana Greene 0

INEA AZS: Elżbieta Mowlik 18 (4x3), Aneta Kotnis 14, Weronika Idczak 9 (2), Agnieszka Makowska 9 (2), Chinyere Ukoch 6 oraz Joanna Kędzia 6, Żaneta Durak 3, Kinga Woźniak 0, Patrycja Mazurczak 0